Radom: pierwsza Szkoła Biblijna dla Dorosłych

(fot. George Redgrave / flickr.com / CC BY-ND 2.0)

Promocja duchowości biblijnej, zachęta do lektury Biblii i poznawanie starożytnych języków: hebrajskiego i greckiego - to główne cele nowo powstałej Szkoły Biblijnej dla Dorosłych imienia św. Hieronima w Radomiu. W projekcie uczestniczy 65 osób w przedziale wiekowym 20-45 lat.


Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II ks. Jacek Kucharski informuje, że cykl szkoły obejmuje trzy lata. W ramach zajęć słuchacze zapoznają się ze wstępem do Pisma świętego, historią i geografią biblijną oraz głównymi tematami teologicznymi ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Mają też możliwość nauki w zakresie podstawowym języków biblijnych (hebrajskiego i greckiego). Zajęcia prowadzone są przez biblistów i teologów.

 

Ks. Kucharski mówi, że szkoła jest odpowiedzią na prośbę wiernych, którzy pytali, gdzie mogą pogłębiać swoją wiedzę na temat Biblii. - Mamy już 65 słuchaczy. Możemy mówić o "głodzie" Biblii. Cieszy nas również fakt, że przedział wiekowy uczestników naszej szkoły to 20-45 lat. To najlepsza odpowiedź, że ciągle szukamy odpowiedzi na głębię Pisma Świętego, że dla wielu osób nie wystarczy wiedza na poziomie katechetycznym czy pastoralnym. Dla mnie, jako biblisty, to wielka radość - powiedział ks. Kucharski.

 

Zajęcia odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 18.00 w Sali Rycerskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

 

Dzieło Biblijne w diecezji radomskiej stale się rozwija. Istnieje już ponad 80 grup biblijnych w parafiach, które skupiają 365 pełnoprawnych członków. Do tej grupy niebawem dołączy 80-osoba z parafii św. Kazimierza w Radomiu. W diecezji działają też trzy grupy w ramach Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci, które skupiają 120 słuchaczy z parafii św. Jana i bł. Annuarity w Radomiu i Jedlni-Letnisko.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

XsaweryRicci 10:19:25 | 2014-11-14
W Krakowie może by tak zrobić podobną szkołę biblijną. Tyle jest zakonów i szkół więc ma kto robić. Może oo. Benedyktyni, może oo. Franciszkanie, może uniwersytet papieski.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook