Prysznice dla bezdomnych przy placu św. Piotra

(fot. xopherlance/flickr.com/CC)

W poniedziałek, 17 listopada rozpoczną się prace nad przebudową toalet dla pielgrzymów po prawej stronie kolumnady Berniniego. W ich ramach zaplanowano przygotowanie pryszniców dla bezdomnych, którzy często koczują w pobliżu Watykanu.

 

Jak pisze na łamach dziennika "La Stampa" Andrea Tornielli umożliwienie osobom bezdomnym skorzystania z pryszniców i zmiany odzieży to jedna z inicjatyw papieskiego jałmużnika, abp Konrada Krajewskiego. Bowiem w Wiecznym Mieście nie ma wielkich problemów ze zdobyciem pożywienia. Znacznie trudniej bezdomnym przebrać się i skorzystać z pryszniców.

Abp Krajewski już odwiedził wiele rzymskich parafii, na terenie których przebywają kloszardzi pochodzący z całej Europy i zachęcił tamtejszych duszpasterzy do wybudowania pryszniców dla bezdomnych z funduszów, jakie przekazał do jego dyspozycji Ojciec Święty. Tornielli dodaje, że dzieło to wspierają liczni dobroczyńcy, jak znany niewidomy śpiewak Andrea Bocelli czy jeden z senatorów z północy Włoch, który opłacił koszty prac związanych z budową pryszniców. Dzięki tym inicjatywom osoby bezdomne będą mniej narażone na choroby związane z brakiem higieny.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook