Wypowiedź Kopacz "żenująca i niesmaczna"

(fot. KPRM / flickr.com)

Krzyż łączy, a nie dzieli - uważają samorządowcy z regionu radomskiego, którzy krytycznie ocenili spot wyborczy Platformy Obywatelskiej z udziałem premier Ewy Kopacz. Pochodząca z Radomia szefowa rządu sugeruje w nim, że temat obecności krzyża w przestrzeni publicznej to "bzdura".


Marian Kmieciak z Odrzywołu, który od sześciu kadencji jest wójtem gminy, określił wypowiedź premier Kopacz jako "żenującą i niesmaczną". - Ta wypowiedź obraża wiele pokoleń samorządowców. Owszem, w naszych środowiskach są różnice, poglądy się ścierają, ale nie można tego sprowadzać wyłącznie do awantury o krzyż. Jest on nie tylko symbolem religijnym, ale ważnym elementem tysiącletniej polskiej kultury. Takie wypowiedzi są niegodne premiera polskiego rządu - powiedział na antenie Radia Plus Radom Marian Kmieciak.

 

Podobnego zdania jest również Marek Klimek, który od dwudziestu czterech lat kieruje gminą Potworów. - Taki spot tylko niepotrzebnie konfliktuje społeczeństwo. My nie dzielimy ludzi. Próba sprowadzenia wojny o krzyż do samorządu jest niebezpieczna. Tradycja katolicka przemawia do ludzi i jako wyborcy nie damy się nabrać na takie sztuczki - powiedział wójt Klimek.

 

W filmie reklamowym przed wyborami samorządowymi premier Ewa Kopacz mówi, że "polityka musi być inna", a samorządowcy nie powinni "zajmować się bzdurami". Wcześniej w spocie pokazano polityków, którzy wzajemnie się oskarżają i kłócą m.in. o zdejmowanie krzyży ze ścian.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~slaws 14:22:21 | 2014-11-06
Czy ktoś w ogóle pomyślał, że jej wypowiedź dotyczyła może bardziej tych, którzy rozpoczynają w ogóle tę dyskusję czyli tych, którzy ten krzyż chcą zdejmować? Może właśnie przez to nawołuje, by nie podnosili w ogóle tego tematu? Spłaszczenie tej wypowiedzi do stwierdzenia jakoby "zajmowanie się krzyżem to bzdura" świadczy o niechęci do Pani Kopacz, którą można lubić lub nie ale należy zajmować się całością wypowiedzi a nie spreparowanym fragmentem.

Oceń 5 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tytus ,romek i a'tomek 14:00:51 | 2014-11-06
Kopacz ma racje , krzyz to bzdura....

Oceń 3 19 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook