"Poszukiwani święci Filipińczycy"

(fot. Wanted: Filipino Saints / facebook.com)

Katolicy na Filipinach rozpoczęli kampanię w Internecie o większą liczbę lokalnych świętych. Wobec "rozpadu społecznego" i "zalewu braku moralności" konieczne są katolickie wzorce - oświadczył na internetowej stronie Konferencji Biskupów Indonezji Jovi Atanacio, założyciel grupy na Facebooku "Poszukiwani święci Filipińczycy".

 

Atanacio zaapelował do swoich rodaków, aby umieszczali na Facebooku biografie i inne materiały informacyjne o Filipińczykach lub cudzoziemcach związanych z Filipinami, których życie i działalność mogłyby być określone jako święte. Sam Atanacio już w latach 90. XX w. zaczął zbierać informacje o potencjalnych świętych Filipińczykach. Facebookowa grupa "Wanted: Filipino Saints" liczy już 2092 członków.

 

Filipiny są największym krajem katolickim Azji. 21 października 2012 r. papież Benedykt XVI kanonizował męczennika Pedro Calungsoda. Został on zamordowany w 1672 r. w czasie podróży misyjnej wśród ludu Chamorro na wyspach Marianach. Jego kanonizacją Kościół na Filipinach rozpoczął "duchową podróż" ku 500. rocznicy przybycia katolicyzmu do tego kraju. Pierwsi misjonarze przybyli na Filipiny w 1521 r. wraz z hiszpańskim odkrywcą Ferdynandem Magellanem.

 

W dniach 15-19 stycznia 2015 r. Filipiny odwiedzi papież Franciszek.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook