"Serce 2.0" - kolejny etap przygotowań do ŚDM

(fot. Daniel Kulinski / Foter / CC BY-NC-SA)

Od pierwszej niedzieli Adwentu, pod nazwą "Serce 2.0", rozpoczyna się kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Poinformował o tym biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Obecnie realizowany jest program przygotowań duchowych "Czat ze Słowem". Nowy program będzie istotnym zadaniem dla duszpasterzy i animatorów.

 

Ks. Grzegorz Suchodolski powiedział, że program "Serce 2.0" nawiązuje do błogosławieństwa: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". - Program proponuje pogłębioną comiesięczną refleksję nad dwoma sakramentami - spowiedzi oraz Eucharystii. To także do tych dwóch sakramentów odnosi się w nazwie termin "2.0". Ideałem w realizacji programu byłoby zaproponowanie młodzieży w parafii lub dekanacie kilkugodzinnego spotkania np. w pierwszy piątek miesiąca - powiedział Radiu Plus Radom ks. Suchodolski.

 

Biskup Henryk Tomasik dodał, że sakrament pojednania i Eucharystia służą oczyszczeniu i umocnieniu serca człowieka. - Mam wielką nadzieję, że ten czas przyczyni się do ożywienia pobożności eucharystycznej i pomoże wielu osobom, które zagubiły kontakt z Eucharystią, aby odnalazły drogę do kościoła w niedzielę, aby było to piękne uwielbienie Boga za Jego miłosierdzie, bo Eucharystia jest centrum życia chrześcijańskiego, bo Eucharystia buduje Kościół - powiedział biskup radomski.

 

Wśród materiałów, które niebawem trafią do diecezjalnych centrów ŚDM w Polsce, będą m.in. animacja wprowadzająca w temat spotkania, wspólnotowa celebracja nabożeństwa pokutnego, indywidualna spowiedź przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i wspólne uwielbienie oraz Eucharystia. Uzupełnieniem będzie konspekt do pracy w grupach oraz materiały do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Tematem pierwszego miesiąca (grudzień 2014) będzie hasło: Duchowe potrzeby - duchowe aplikacje. - Młodych poprosimy, aby na to spotkanie przynieśli ze sobą swoje smartfony. Dlaczego? Zaczekajcie do opublikowania konspektów. Materiały w połowie listopada będą dostępne na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży - www.kdm.org.pl - powiedział ks. Suchodolski.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan 19:29:19 | 2014-10-27
Zapraszamy więc na dziękczynienie do Torunia, w sobotę (29 listopada). Rozpoczynamy o godz. 12.30 modlitwą różańcową. Następnie wystąpi zespół Śląsk w całej gali. Msza św. o godz. 15.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ten, który zawsze był przy boku ks. kard. Karola Wojtyły, a potem św. Jana Pawła II – ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Fabian 17:03:02 | 2014-10-27
Przykro o tym mówić ale mam wrażenie, że duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku jeszcze sie nie rozpoczeły. W ostatnich miesiącach niewiele się o tym mówi, prawie nic. Mam nadzieję, że od przyszłego roku Kościół w Polsce rozpocznie przygotowania do ŚDM 2016. Szkoda byłoby niewykorzystac tego daru od Boga jaki dostała nasza umiłowana Ojczyzna.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook