III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

(fot. Lawrence OP / Foter / CC BY-NC)

23 października w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Tego dnia odbywają się nabożeństwa różańcowe i adoracje Najświętszego Sakramentu. Szacuje się, że do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych.

 

Ks. Szymon Mucha, Krajowy Moderator Żywego Różańca zachęca, by w czwartek w tygodniu misyjnym zgromadzić się w parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwać na adoracji i modlitwie różańcowej dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce, prosząc jednocześnie o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot - założycielki Żywego Różańca.

 

- Tych, którym siły i zdrowie nie pozwolą być w kościele, proszę gorąco o włączenie się do tej modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce. To nasze dziękczynienie składam w ręce Królowej Różańca Św., "która prowadzi nas do Chrystusa, żywego centrum naszej wiary" - powiedział ks. Szymon Mucha.

 

Założone przez Paulinę Jaricot Dzieło Rozkrzewiania Wiary już po trzech latach liczyły 2 tys. członków. Od 1922 r. mają one status Dzieł Papieskich; dzisiaj obecne są w 144 krajach całego świata. Natomiast koła Żywego Różańca po kilku latach działania liczyły ponad milion uczestników. Proces beatyfikacyjny Pauliny Jaricot otwarty został w 1930 r., heroiczność jej cnót ogłoszona została przez Jana XXIII w 1963 r. Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za jej wstawiennictwem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook