Są nadzieje na zmiany w trudnych kwestiach

(fot. EPA/MAX ROSSI)

Droga została przetarta, lody zostały przełamane. O niektórych sprawach Kościół może teraz swobodnie dyskutować.

 

Jeszcze przed dwoma laty wszystko to było niemożliwe - tak kard. Reinhard Marx podsumowuje na łamach włoskiego dziennika La Repubblica synod o rodzinie. Jako przewodniczący Episkopatu Niemiec był on głównym rzecznikiem zmiany nauczania Kościoła na temat rozwodników i homoseksualistów. Przyznał on, że na synodzie zrobiono ważne kroki, by w tych dziedzinach pójść naprzód w nauczaniu Kościoła.


Podobnego zdania jest również kard. Walter Kasper, który wypowiedział się na ten temat we włoskiej telewizji RAI. Jego zdaniem cel pierwszego synodu o rodzinie został spełniony, a mianowicie zwrócono uwagę na problem rozwodników i gejów. Jest nadzieja, że w ciągu najbliższego roku, przed kolejnym synodem, uda się osiągnąć szerokie porozumienie w tych kwestiach - powiedział kard. Kasper.

 

Natomiast abp Victor Manuel Fernandez z Argentyny uważa, że w sprawie homoseksualistów można było zrobić więcej na ostatnim synodzie. Można było przynajmniej powiedzieć za Papieżem Franciszkiem: "Kimże ja jestem, by osądzać gejów" - powiedział abp Fernandez w wywiadzie dla dziennika La Nacion.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (26)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~vati 19:39:50 | 2014-10-22
Deon jest ******** więc wybiera to co mu pasuje ale przeciez najlepiej czytać KEP lub RV i dopiero całość pokazuje jaka jest prawda.

Po co się denerwować co na tym deonie wypisują - trzeba informacje weryfikować a po drugie trzeba wiedzieć kto to pisze - wtedy też staje sie jasne co wybiera a co opuszcza czyli manipuluje

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gosc 19:35:23 | 2014-10-22
Deon nadal PROMUJE NAUCZANIE ŚWIETEGO JANA PAWŁA II W SPRAWACH RODZINY!
Żenujące w dniu odpustu z racji przypadającego dziś wspomnienia świetego papieża.

Deon teraz przez cały czas będzie manipulował Synodem. Jak PAX i ZNAK za czasów Prymasa Tysiąclecia. 

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KiT 18:25:39 | 2014-10-22
Jest taka przypowieść, w której JEZUS przy próbie osądu prostytutki rzekł zdanie mniej więcej takie: "Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem" i się nikt nie znalazł. Zapewne na tym forum również nikt by nie uzyskał tego zaszczytu :-) 

Oceń 2 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 11:57:35 | 2014-10-22
Jakaś przepowiednia głosi, że ostatnim papieżem będzie papież czarny. Generał jezuitów, czyli ich najwyższy zwierzchnik, jest nazywany czarym papieżem, a Franciszek jest jezuitą i jako papież, jest ich zwierzchnikiem

Dotychczas tę przepowiednię traktowałem jako zmyśloną, ale wygląda na to, że Franiciszek będzie ostatnim papieżem KK, co będzie spełnieniem tej przepowiedni.

Akceptacja przez papieża i watykańskie struktury homozwiąków oraz cudzołóstwa będzie końcem watykańskiego KK, bo stanie się on kolejną wspólnotą protestancką.

Jedynym KK będzie odtąd bractwo św. Piusa Z, czyli lefebryści.

Oceń 10 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~klara 11:14:17 | 2014-10-22
 >Można było przynajmniej powiedzieć za Papieżem Franciszkiem: "Kimże ja jestem, by osądzać gejów" <

Jesteś Franciszku następcą św.Piotra, któremu zlecono konkretne zadanie: "Paś owce moje!". Jesteś spadkobiercą Apostołów, ciebie też dotyczy polecenie "Idźcie i nauczajcie.." A jak nie bardzo wiesz czego masz nauczać, to spytaj pierwszej lepszej katechetki. Ona ci powie co Bóg sądzi o grzechu sodomskim.

Oceń 11 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Stan 11:00:18 | 2014-10-22
Niemiecki purpurat dokonuje manipulacji łącząc sprawę rozwodników z homoseksualistami. A co ma piernik do wiatraka? Jest to zabieg majacy na celu zrównanie w opinii publicznej sprawy homoseksualistów i osób rozwiedzionych. Jest to przebiegła konstrukcja językowa.Ponadto używa terminu gej w odniesieniu do homoseksualistów. A przecież słowo "gej" zostało wylansowane w latach siedemdzieśiątych przez środowiska homoseksualne jako termin majacy zastąpić słowo homoseksualista czy pederasta w języku prasy, radia i telewizji. Dlatego też dziwię się, iż wysoki rangą hierarha katolicki posługuje sie tą terminologią. I nie tylko się posługuje ale wyraźnie lobbuje  w tej sprawie. Kim jest w takim razie Marx iu jego koledzy i jakie zadanie na Synodzie zleciły im środowiska  homoseksualne , które najwyraźniej reprezentują. 

Oceń 7 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trantokeni 10:29:43 | 2014-10-22
Po co tworzyć nowy Kościół katolicki - "gejowsko-rozwodniczy"?. Przecież to wszystko i dużo więcej jest już u protestantów. Dlaczego oni po prostu nie odejdą tam? Ten kościół katolicki jest przecież taki skostniały, staromodny, średniowieczny... Nie dla Kaspera i jego kumpli. My katolicy prosimy tych purpurtów o podjęcie decyzji w swoim imieniu, prsimy Was o "coming out". Natychmiast. Nie psujcie RRC.

Oceń 6 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Katolik 10:13:44 | 2014-10-22
Jak można dać taki tytuł? DEON też tak mysli, jak ci purpuraci?
Non posumus! 

Oceń 6 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Smutny 09:38:23 | 2014-10-22
Aż się wierzyć nie chce gdy się to czyta... ;(
Franciszku, dokąd prowadzisz Kościół Chrystusowy?

Oceń 13 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Fabian 09:06:51 | 2014-10-22
Boże! Ty widzisz i nie grzmisz!!! 

Oceń 27 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook