Mary Wagner: liczę na was, Polaków

(fot. youtube.com)

Liczę na reakcję katolickiego narodu, was Polaków, w obronie nienarodzonych dzieci - zaapelowała Mary Wagner na spotkaniu z mieszkańcami Jarosławia. Kanadyjska działaczka pro-life spędziła w więzieniu blisko dwa lata za to, że w pobliżu klinik aborcyjnych modliła się i namawiała kobiety do urodzenia dziecka.

 

Mary Wagner wyjaśniała, że rząd Kanady kilkadziesiąt lat temu wprowadził "strefy ochronne" w pobliżu klinik aborcyjnych. Miało to zapobiec zbliżaniu się do tych ośrodków działaczy pro-life. Mary trafiła do więzienia właśnie za naruszenie takiej strefy. Drugi zarzut dotyczył tego, że swoim działaniem zakłóciła funkcjonowanie danego podmiotu gospodarczego, czyli kliniki.

W Jarosławiu opowiedziała o innej działaczce pro-life, ponad 60-letniej Lindzie Gibbon. Kobieta spędziła w więzieniu łącznie 10 lat, a najdłuższy jednorazowy pobyt trwał 28 miesięcy. 7 sierpnia br. Linda znów została aresztowana.

- Na profilu "Mary Wagner w Polsce" na Facebooku jest adres, pod który można wysyłać listy z poparciem dla Lindy. Apelowałabym, żebyście, wysyłając takie listy, zwracali uwagę na niesprawiedliwość, na zbrodnie, jakie są czynione na dzieciach. Niekoniecznie na jej osobę, bo ona jest tego konsekwencją, ale na aborcję - prosiła Mary.

Pro-liferka przestrzegała, żeby nie sądzić, że skoro w Polsce nie jest jeszcze tak źle, to nie ma problemu. - Sytuacja, z którą mamy do czynienia w Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie, zaczęła się właśnie od tych wyjątków, a potem nastąpiła całkowita liberalizacja. Kanada bardzo szybko stała się narodem zsekularyzowanym i bardzo trudno przemówić do nich językiem mówiącym o świętości i nietykalności ludzkiego życia - mówiła.

- Liczę na reakcję katolickiego narodu, was Polaków, w obronie tych nienarodzonych dzieci, które nadal są zabijane ze względu niedoskonałe i niesprawiedliwe prawo - zaapelowała.

Najwięcej pytań do Mary Wagner dotyczyło tego, jak postępował proces legalizacji aborcji w Kanadzie, jak się na to przygotować i jak ustrzec się przed tym w Polsce. Działaczka wskazywała, że prawo ludzkie często jest niesłuszne i niesprawiedliwe, ale prawodawca ziemski nie stoi wyżej od "prawodawcy niebiańskiego". Zalecała przede wszystkim modlitwę oraz podejmowanie wszelkich kroków, które mogą odwieść kobiety od aborcji. Zwróciła uwagę, że w Kanadzie również istniał kiedyś "kompromis aborcyjny", ale często przepis ten interpretowano według własnego uznania. Natomiast w 1988 r. aborcję całkowicie zalegalizowano.

Spotkanie z Mary Wagner odbyło się w środę wieczorem w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Wcześniej kobieta gościła w Przeworsku.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: pro-life

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~malolat 11:43:29 | 2014-10-20
To jest baba ?      wyglada tak samo kobieco jak ania grodzka , czy ta pisowska pieknosc sobecka

Oceń 1 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook