Abp Zvolenský: więcej mówmy o pozytywach

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

Na innym rozłożeniu akcentów w dokumencie synodalnym zależy abp. Stanislavowi Zvolenskiemu z Bratysławy.

 

Jego zdaniem za bardzo skupiono się na kwestiach problematycznych, a za mało mówi się o tym, że małżeństwo chrześcijańskie jest możliwe. Na Słowacji świadczą o tym liczne zdrowe małżeństwa - mówi przewodniczący Episkopatu Słowacji.

 

"Jest wiele rzeczy pozytywnych - powiedział Radiu Watykańskiemu abp. Zvolenský. - Dokument synodalny skupił się na tym, co negatywne, na tym, co sprawia Kościołowi trudności. Teraz w małych grupach mówimy również o tym, co jest pozytywne, bo Kościół jest dumny ze swych wiernych. U nas na Słowacji jest na przykład wielu młodych, którzy zachowują czystość przedmałżeńską. Jest wiele małżeństw i rodzin, które dochowują wierności i przeżywają swe życie rodzinne w jedności z Bogiem".

 

Afryka nie chce obyczajowości Zachodu

 

Przeciwko narzucaniu mieszkańcom Afryki obyczajowości Zachodu wypowiadają się a Synodzie biskupi z tego kontynentu. Podkreślają, że dochodzi tam do swoistego ekonomicznego szantażu.


Kraje bogate oferują pomoc w zamian za przyjęcie przez Afrykanów ich standardów życia. Wśród nich ojcowie synodalni wymienili domaganie się legalizacji aborcji i związków homoseksualnych, przedstawianych jako "prawa człowieka".


"Rodzina to związek kobiety i mężczyzny oraz ich potomstwo. W społeczeństwie afrykańskim nie można tu także zapominać o dziadkach. Od zachowania tego filaru społeczeństwa zależy nasza przyszłość" - podkreślili w czasie synodalnej debaty przedstawiciele Afryki. Wskazali, że wraz z pomocą humanitarną próbuje się przenieść na Czarny Ląd wartości zupełnie obce mieszkańcom tego kontynentu.


Towarzyszą temu doskonale znane hasła propagandowe, mówiące m.in. w kontekście macierzyństwa o "walce z dyskryminacją kobiet czy prawie do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego". Biskupi afrykańscy jednoznacznie podkreślili, że mieszkańcy Czarnego Lądu nie chcą takiej obyczajowości i takich standardów życia.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: synod

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dep 11:25:25 | 2014-10-16
"za mało mówi się o tym, że małżeństwo chrześcijańskie jest możliwe"

Po dwudziestu wiekach takie stwierdzenie w ustach abp Kk zmusza do pytania:
śmiać się czy płakać? Cożeście uczynili Kościołowi pasterze w ostatnim pięćdziesięcioleciu?

Oceń 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kamila 10:14:36 | 2014-10-16
Całą nadzieja w Afryce! Ktoś wreszcie musi głośno mówić prawdę i nie oglądać się na poprawność polityczną

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?