Synod: o seksie, przebaczeniu i modlitwie

(fot. CTV)

Synod Biskupów, który już od 5 października porusza kwestie dotyczące rodziny i sakramentu małżeństwa, daje możliwość poznania wielu nowych i niezwykle ciekawych punktów widzenia na tematy którym w zwykłych okolicznościach trudno by było ujrzeć światło dzienne.


Posłuchaj co na temat modlitwy i seksu ma do powiedzenia małżeństwo z pięćdziesięciopięcioletnim stażem.

 

 

 

Więcej»

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (29)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Joanna 23:51:57 | 2014-10-09
A komentujący co tak tylko o seksie? :) Ci Państwo na pierwszym miejscu wymienili modlitwę, helloou ;)
Tak, czy siak - świetne słowa. Bo połączenie bliskości duchowej z cielesną w małżeśńtwie sprawia, że to małżeństwo jest prawdziwe... Rozejrzyjmy się dookoła, ile mamy par małżeńskich, które ubrały się pięknie w dniu slubu, zrobiły mega imprezę weselną, ale następna Msza była na nadchodzące Święta..? 
To jest ogromny problem małżeństwa jako sakramentu - młodzi nie pamiętają, że jest to zaproszenie Pana Boga do wspólnego życia. Dla zbyt wielu to tylko ładne zdjęcia i zadowoleni goście. 
Osobiście mam nadzieje, że na Synodzie to również zostanie poruszone, albo Kościół w Polsce dostrzega te problemy - problemy w edukacji przedmałżeńskiej i w katechizacji dorosłych do prawdziwego przeżywania wiary, a nie praktykowania religii. Różnica jest ogromna. 

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~eva 17:31:11 | 2014-10-09
Abp Gądecki, który reprezentuje Kościół w Polsce na synodzie zwołanym przez papieża Franciszka, szczegółowo opisuje poszczególne głosy uczestników zgromadzenia. Zauważa, że „komentarze dziennikarskie roztrząsają wypowiedzi tego lub innego kardynała czy biskupa, sprawiając wrażenie, że to jest Synod”, gdy tymczasem te „są tylko jakimś światłem, które w żadnej mierze nie musi mieć wpływu na sam Synod”. „Nie należy się ekscytować tymi lub innymi wypowiedziami Ojców Synodalnych, w szczególności jeśli brzmią one bardzo sensacyjnie” – konkluduje abp Gądecki.

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~eva 17:30:15 | 2014-10-09
Arcybiskup bloguje z Synodu
DODANE 2014-10-09 16:51 KAI |
"Nowy nadzwyczajny Synod poświęcony sprawie duszpasterstwa rodzin rozpoczął się. Owoce Synodu zależą nie tylko od pracy ojców, ale i od współpracy całej wspólnoty chrześcijańskiej z Duchem Świętym" – napisał abp Stanisław Gądecki w relacji z III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Blog na temat wyzwań duszpasterskich wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji można znaleźć na stronie blog2014.archpoznan.pl.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomm 16:53:10 | 2014-10-09
Tak się zastanawiam, jak osoby, które uwaząją seks za najgorsze zło, odniosą się do tego, co powiedział ten Pan, że seks jest jednak ważny w życiu. Ciekawe jak te osoby, które dotrzymały czystości przed ślubem, z tego seksu już po ślubie, będą umiały się cieszyć. Z tego strasznego "zła", jakim według nich jest seks, aż do jednego z ważnych filarów każdego małżeństwa.

Oceń 5 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rysiek 15:14:55 | 2014-10-09
ela -> śmieszna jesteś. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy/rady to wszelka jest pozytywna. Ludziom o takiej postawie jak twoja nikt nie jest w stanie pomóc, bo przemawia przez ciebie pycha.

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ela 14:58:16 | 2014-10-09
Pięćdziesięcioletnie małżeństwo nie wie wiele o dzisiejszym pokoleniu małżeństw. Ci ludzie wychowani byli w innej mentalności i w innych realiach, inna była presja społeczna i poziom społecznej akceptacji dla małżeństwa / rozwodu, inne były realia ekonomiczne, inne wychowywanie dzieci, inny był świat itd.. Wcale mnie takie przykłady nie przekonują. Lepiej posłuchać młodszych małęństw jak radzą sobie z kryzysami małżeńskimi w realiach dzisiejszego otoczenia.

Oceń 8 19 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?