Synod: popołudniowa kongregacja generalna

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Pierwszy tydzień prac Synodu uporządkowany jest zgodnie z tekstem Instrumentum laboris. Stąd też popołudniowa kongregacja generalna poświęcona była planowi Boga co do małżeństwa i rodziny oraz znajomości i akceptacji tego, co nauczają o nich Pismo Święte i dokumenty Kościoła. Refleksję poprzedziło świadectwo jednego z trzynastu małżeństw zaproszonych na Synod.


Romano i Mavis Pirola są małżeństwem od 55 lat. Mają czworo dzieci. Zaangażowani od lat w życie Domowego Kościoła są obecnie dyrektorami w Radzie Katolików Australii ds. Małżeństwa i Rodziny. Na Synodzie dzielili się m.in. tym, jak bardzo wiara pomagała im w budowaniu małżeńskiej i rodzinnej jedności. Mówili również o znaczeniu seksualności w życiu małżeńskim, a także o odpowiedzialności ciążącej na rodzicach za wychowanie dzieci.

 

Wskazali, że "parafie są rodzinami dla rodzin" i musi to być widoczne w codziennym życiu. Powinny traktować przychodzących "jako swoje dzieci" i przygarniać także tych, którzy ze względu na swą skomplikowaną sytuację życiową, jak chociażby rozwód czy homoseksualizm nie czują się do końca akceptowani.

 

 

 

Więcej»

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~los 22:03:35 | 2014-10-06
Tak, przygarniajmy pary homoseksualne. Niech wchodzą do rad parafialnych, niech zarażają swoja mentalnością innych. A gdy już się zadomowią, to będą się domagać ślubów. Jeszcze kilka takich świadectw zatroskanych o błogostan dewiantów, a synod poruszony nimi ustanowi duszpasterstwo par jednopłciowych.

Oceń 10 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook