Pauliści odpowiedzieli na wezwanie Franciszka

Radio Watykańskie
(fot. EPA/CLAUDIO PERI)

Na zakończenie południowego spotkania z Papieżem na Placu św. Piotra rozdano 15 tys. egzemplarzy Biblii. Była to inicjatywa księży paulistów, którzy w ten sposób chcieli odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka do codziennego czytania Pisma Świętego i upamiętnić początek Synodu Biskupów, a także swój jubileusz.

 

Towarzystwo św. Pawła powstało w 1914 r. i było pierwszym zgromadzeniem Rodziny św. Pawła, założonej przez włoskiego kapłana, bł. Jakuba Alberione. Celem zgromadzenia jest ewangelizacja za pośrednictwem środków społecznego przekazu, a nade wszystko rozpowszechnianie Pisma Świętego.

 

Pauliści planują w najbliższym czasie zorganizować na placach całej Italii publiczne czytanie Biblii, które będzie połączone z jej rozpowszechnianiem. Ze swą akcją promocji Słowa Bożego chcą wejść także do więzień, domów opieki, ośrodków dla uchodźców, itp.

 

Dziś wieczorem w rzymskiej bazylice Matki Bożej na Zatybrzu fragmenty Biblii czytać będą Paul Bhatti i Andrea Riccardi, którzy podzielą się też świadectwem swej codziennej relacji ze Słowem Bożym.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook