III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

(fot. miqul / Foter / CC BY-NC-ND)

Z apelem o modlitwę o pokój na świecie zwrócił się ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca.

 

- Kiedy dziś pokój jest wciąż zagrożony, proszę, aby wszyscy członkowie Żywego Różańca w Polsce przez cały październik do wyznaczonej tajemnicy różańcowej dołączyli każdego dnia jeden dziesiątek różańca - tajemnicę ukoronowania Matki Bożej na Królową nieba i ziemi - i ofiarowali swoją modlitwę w intencji pokoju - napisał w komunikacie ks. Szymon Mucha. Zaprosił jednocześnie na III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej, który już po raz trzeci będzie obchodzony w czwartek w Tygodniu Misyjnym, 23 października.


Ks. Mucha zachęcił, by członkowie Żywego Różańca zgromadzili się tego dnia w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwali na adoracji i modlitwie różańcowej, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot.

 

Ks. Mucha podkreślił, że dzień modlitwy różańcowej jest okazją, aby dziękować Bogu za każdą różę (koło) działającą w naszych parafiach, a szczególnie za te nowo powstałe. - Dziękujemy za kapłanów obejmujących troską duszpasterską Żywy Różaniec w diecezjach, dekanatach, parafiach. Dziękujemy za wspaniałą i owocną posługę zelatorek i zelatorów zatroskanych o róże. Ten dzień to wielkie wołanie o wyniesienie na ołtarze naszej założycielki Pauliny Jaricot, aby zajaśniała całemu Kościołowi jako przykład ukochania modlitwy różańcowej i uczynienia jej "modlitwą wszystkich" - napisał ks. Mucha w odezwie do czcicieli modlitwy różańcowej.

 

Krajowy Moderator Żywego Różańca zwrócił uwagę, że 23 października nie może zabraknąć modlitwy o rozwój Żywego Różańca w Polsce, który jest duchowym zapleczem Kościoła, aby zawsze byli ludzie ogarniający codzienną modlitwą różańcową sprawy polecane nam przez Ojca Świętego. - Ten dzień nie przypadkiem jest obchodzony w Tygodniu Misyjnym. Nie możemy zapomnieć o tym, że Żywy Różaniec według zamysłu sługi Bożej Pauliny Jaricot ma być duchowym i materialnym wsparciem dla dzieła misyjnego Kościoła. W czwartek 23 października jesteśmy razem na modlitwie - członkowie Żywego Różańca w całej Polsce - powiedział ks. Szymon Mucha. Zachęcił, by chorzy włączyli się w modlitwę w swoim domu czy szpitalnym łóżku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook