NIE pomysłom kard. Kaspera ws. rozwodników

Radio Watykańskie
(fot. Sean Davis / flickr.com)

Na tydzień przed Synodem Biskupów o rodzinie kolejny ważny ośrodek kościelny opowiedział się przeciwko zmianie dotychczasowej praktyki Kościoła odnośnie do rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych.

 

Jest to głos bardzo miarodajny, po pochodzi z Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Choć ten założony przez Papieża Polaka instytut jest jedną z najbardziej kompetentnych instytucji kościelnych w sprawach rodziny, jego przedstawiciele nie zostali zaproszeni do udziału w Synodzie.

 

Tym niemniej dwaj profesorzy instytutu Amerykanin Stephan Kampowski oraz Hiszpan ks. Juan José Pérez-Soba wydali książkę, w której polemizują z propozycjami przedstawionymi na lutowym konsystorzu przez kard. Waltera Kaspera. Postulował on wówczas dopuszczanie do komunii w niektórych wypadkach i po odpowiedniej pokucie osób żyjących w związku niesakramentalnym. Autorzy proszą, by potraktować ich pracę jako służbę Kościołowi, głos w publicznej dyskusji, której pragnie Papież.

 

Wstęp do książki napisał kard. George Pell, do niedawna metropolita Sydney, a obecnie szef watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomii. Kard. Pell zapewnia, że książka ta jest pomocą w obronie chrześcijańskiej i katolickiej tradycji małżeństwa monogamicznego i nierozerwalnego.

 

Australijski purpurat przestrzega przed łatwymi rozwiązaniami, przed posyłaniem, jak mówi, szalup ratunkowych. Gdzie powinny popłynąć te szalupy? - pyta kardynał. - Na skały, na mieliznę, czy też do pewnego portu, do którego można dopłynąć jedynie za cenę wielkich trudów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (22)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~eni 11:18:23 | 2015-03-13
Straszne to !! Oceniacie ludzi tak brutalnie , przekreslacie ich nie znajac ich powodow ,wrzucacie wszystkich do jednego worka.To ma sie nazywac wiara ? 

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ona 09:12:33 | 2014-10-01
Wydaje się, że sprawa jest już przesądzona, a Synod ma tylko formalnie potwierdzić heretyckie pomysły kard. Kaspera. Nie na darmo w skład Synodu są zapraszane osoby mające liberalne poglądy zblizone do niemieckiego stronnictwa. Nawet ślepy zauważy, że chodzi o to, by większość uczestników była za odstępstwem od dotychczasowej doktryny i mogła 'przegłosować' przyjęcie zmian.
Sekretarz "specjalny" synodu abp. BrunoForte stwierdził, że istnieje potrzeba wypracowania pewnej drogi pokutnej dla cudzołożników....
http://www.fronda.pl/a/synod-omowi-droge-pokuty-dla-rozwodnikow,42252.html?page=1&#comments

Decydujący głos będzie miał oczywiście papież. I mam nadzieję, że nie zachowa się jak .... Piłat...

Oceń 9 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Módlmy się w intencji synodu 00:09:56 | 2014-10-01
http://www.youtube.com/watch?v=938zniCknXE&index=2&list=UUDJLaHgzx372MXSeKFRVBhw

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 21:20:25 | 2014-09-30
Od roku wypuszczane są balony próbne testujące realcję. Gdy opór na niektóre pomysły będzie za duży, w zanadrzu będą przygotowane zakamuflowane rozwiązania awaryjne. Dobór głównych sił przewodzących synodowi bardzo na to wskazuje.

Oceń 8 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 20:30:31 | 2014-09-30
Znamienne, że przedstawiciele Instytutu nie zostali zaproszeni na synod. Sekretarz synodu arcyb. Baldisserii powiedział zresztą, że nauka Jana Pawła II o rodzinie już się zdezaktualizowała. Wychodzi na to, że nauki papieży przeterminowują się jak przecier pomidorowy.

Oceń 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jacek 10:17:18 | 2014-09-30
Spokojnie. Warto przeczytać dokladanie to,  co proponuje kard. Kasper. Jego ciekawą mysla, nie kwestionujaca zasady nierozerwalnosci małżeńśtwa, jest tweirdzenie,  iż również w zwiazku niesakramnetalnym moga trwać pierwiastki sakramnetalności,  podbnie jak pewne pierwiastki eklzezjalne trwają  poza ramami instytucjonalnymi Kościła katolickiego (patrz Sob. Watyk. II)

Oceń 5 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zs 22:03:52 | 2014-09-29
Dziękuję za kardynała Pellę i za ten Instytut!

Oceń 15 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gość 21:48:58 | 2014-09-29
Niech sobie ten kardynał znajdzie Zochę i idzie z nią na wiochę!!!

Oceń 4 23 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?