Łódź: uliczna modlitwa do Bożego miłosierdzia

Już po raz siódmy Łodzianie zgromadzili się na ponad stu skrzyżowaniach miasta, aby wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Modlitewna akcja obejmująca dziś wiele miast w Polsce i na świecie, rozpoczęła się właśnie w Łodzi. W tym roku modlitwie Koronką, obok łódzkiej Katedry, gdzie św. Faustyna miała pierwsze wizję cierpiącego Jezusa, przewodniczył abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki.


Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Spowiednik i kontynuator misji św. Faustyny został ogłoszony błogosławionym 28 września 2008 r. w Białymstoku.

 

Łodzianie w sposób szczególny włączają się w propagowanie Koronki i postaci św. Faustyny, gdyż jest ona patronką miasta. O swojej łączności z uczestnikami modlitwy w Łodzi i na całym świecie zapewnił papież Franciszek. W tym roku wierni modlili się o pokój na Ukrainie, a także w intencji lokalnych spraw i problemów.

 

Abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że każdy człowiek potrzebuje Bożego miłosierdzia. To ufność w Miłosierne Serce Jezusa pozwoli nam zapanować nad złem jakie nas otacza.

 

Idea odmawiania Koronki na ulicach i skrzyżowaniach miast ma być zamanifestowaniem wiary i, jak mówią organizatorzy akcji, przypomnieniem światu o przesłaniu Bożego miłosierdzia.

 

11 października łodzianie będą obchodzić święto patronki miasta. Tego dnia o godz. 18 w parafii św. Faustyny przy pl. Niepodległości zgromadzą się na Mszy św., a po niej już tradycyjnie ruszy marsz z relikwiami Świętej do łódzkiej katedry.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook