5 tys. czcicieli ojca Pio przyjedzie do Łagiewnik

Ponad 5 tys. czcicieli ojca Pio weźmie udział w nocnym czuwaniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Gośćmi spotkania będą kapłani, którzy doznali łask za sprawą świętego. Atrakcją wieczoru będzie także wirtualna pielgrzymka po krypcie w San Giovanni di Rotondo, gdzie leżą relikwie ojca Pio.

 

Nocne czuwanie z ojcem Pio organizowane jest po raz ósmy przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Co roku gromadzi ono rzesze wiernych zarówno z Polski, jak i z całego świata.

„Spotkanie ma głęboki wymiar duchowy. Gośćmi czuwania będą kapłani, ponieważ w tym roku przypada 100. rocznica święceń kapłańskich ojca Pio” – opowiada brat Tomasz, kapucyn odpowiedzialny za organizację tego wydarzenia. „Księża opowiedzą o łaskach jakich doznali dzięki wstawiennictwu świętego” – dodaje.

W ub. roku gościem specjalnym spotkania modlitewnego była dr Wanda Półtawska, która opowiadała o tym, jak została wyleczona z ciężkiej choroby, gdy Jan Paweł II poprosił ojca Pio o modlitwę w jej intencji.

Czuwanie rozpocznie się w najbliższą sobotę 19 czerwca o godz. 21.00. Ponieważ w tym roku przypada 100. rocznica święceń kapłańskich ojca Pio, każdy uczestnik spotkania otrzyma reprint jego obrazka prymicyjnego.
Atrakcją tegorocznego wydarzenia będzie wirtualna pielgrzymka po krypcie w San Giovanni, gdzie przeniesiono relikwie ojca Pio.

Całość spotkania będzie transmitowana w radiu internetowym Ain Karim. Czuwanie z Łagiewnik będzie można również śledzić na stronie internetowej www.glosojca.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook