Niebawem będzie lista uczestników Synodu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W najbliższych dniach poznamy listę uczestników III Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu Biskupów, które będzie obradowało w Rzymie w dniach od 5-19 października - powiedział w wywiadzie dla portalu vaticaninsider abp Vincenzo Paglia.

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny wyjaśnił motywy poszczególnych inicjatyw poprzedzających i towarzyszących obradom tego gremium. Zaznaczył, że w gronie audytorów będą pary małżonków, a więc nie zabraknie tam także głosu kobiet.


Abp Paglia przypomniał, że na tydzień przed rozpoczęciem Synodu Ojciec Święty modlił się będzie w jego intencji w kaplicy Salus Populi Romani w bazylice Santa Maria Maggiore. Wcześniej tego samego dnia spotka się z dziadkami i osobami starszymi, podkreślając w ten sposób znaczenie rodziny wielopokoleniowej. Franciszkowi zależy na dostrzeżeniu problemów osób starszych, ale także grożącego im odrzucenia, czy samotności. Apeluje o odrzucenie etyki indywidualistycznej. Pytany o uczestnictwo kobiet w październikowym Synodzie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny zaznaczył, że liczba jego uczestników będzie mniejsza, niż podczas sesji zwyczajnych [obok papieża i mianowanych przez niego osób udział wezmą jedynie przewodniczący episkopatów - przyp. KAI]. Bez wątpienia obecni będą pary małżeńskie, a więc także i kobiety. Nie zabraknie więc głosu osób żyjących w rodzinach - podkreślił abp Vincenzo Paglia.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?