Węgry: Chcą wspólnie tłumaczyć Biblię

(fot. George Redgrave / flickr.com)

Na Węgrzech została utworzona konferencja biblijna Kościołów katolickiego, ewangelickiego i reformowanego, której celem jest zbadanie możliwości przygotowania wspólnego wydania Pisma św.

 

Jest to wynik obradującego przed kilkoma dniami trzeciego już spotkanie przedstawicieli tych Kościołów, poinformowała węgierska agencja katolicka "Magyar Kurir". W ramach konferencji biblijnej eksperci Kościołów partycypujących w tym przedsięwzięciu uzgodnią podstawowe kwestie związane z tłumaczeniem.


W centrum obrad - jak to określa węgierskie prawo - "historycznych Kościołów", znalazły się sprawy współpracy pomiędzy nimi oraz z państwem. Ich zwierzchnicy zapoznali się też z aktualną sytuacją na Ukrainie, skutkami trwającego tam kryzysu dla siostrzanych Kościołów i rozważali możliwości udzielania im pomocy.

 

Podczas ekumenicznego spotkania na szczycie nawiązano też do 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej. Stwierdzono, że ciągle jeszcze można napotkać ślady tego krwawego konfliktu. Kościoły uważają, że spoczywa na nich szczególna odpowiedzialność za budowanie pokoju oraz za uzdrawianie ran wojennych z tamtego okresu, stwierdza wspólne oświadczenie węgierskich Kościołów: katolickiego, ewangelickiego i reformowanego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook