Abp Gądecki popiera decyzję abp. Hosera

(fot. Franciszek Vetulani / CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons)

"Po półtora roku wreszcie doszło do odważnej decyzji, która stawia sytuację ks. Lemańskiego we właściwym porządku" - powiedział dziś abp Stanisław Gądecki, komentując decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego.


Abp Gądecki wyjaśnił, że decyzja abp. Hosera nie była bynajmniej decyzją szybką ani pochopną, gdyż sprawy ks. Lemańskiego toczą się przynajmniej od 1,5 roku. Dodał, że "przez cały ten czas abp Hoser próbował wyjść naprzeciw tej sytuacji i doprowadzić do sytuacji normalnej, tzn. takiej, w której wszyscy księża podobnie jak cały Lud Boży są - jak mówili ojcowie Kościoła - jak struny w cytrze, czyli współbrzmią".

 

Przewodniczący Episkopatu ocenił, że decyzja abp. Hosera była odważna, podjęta po wielu próbach osiągnięcia porozumienia i cierpliwa. Dodatkową jej trudnością był fakt, że wystawiona była ona na ogromne napięcie medialne, takie "jakie nie towarzyszy żadnej sprawie żadnego innego księdza w Polsce".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (36)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan G. 12:08:24 | 2014-08-30
Tak, niech abp Gądecki lepiej zajmie się brylującym na salonach abpem Paetzem, który jest największym zgorszeniem dla Kościola w Polsce, też potwornym pedofilem abpem Wesołowskim. Też z wielką troską powinien zająć się on /tez episkopat/ o. Rydzykiem, którego działalność przyniosła tyle zła w naszym kraju  dla Kościoła Chrystusowego.

Oceń 5 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~hetero 16:19:13 | 2014-08-27
Kiedy Gadecki suspenduje paetza bo on lawiruje po salonach ostatnio byl na swieceniach bpa paulina Lukasza Buzuna . Ale czad .

Oceń 8 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ewa 15:36:52 | 2014-08-27
Jaki portal takie często komenatrze. Widać kogo szukaja i chcą gromadzić dysydency deonowi jezuici prowadzący ten portal. To mała grupka ale medialnie chce być niczym wyborcza czy TVN. 

Oceń 4 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 08:20:16 | 2014-08-27
Arp. Hoser nie podjął by takiej decyzji gdyby wiedział że nie znajdzie dla niej popracia. Nawyrażniej zwlekał z nią tak długo bo czekał na odpowiedni moment.

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jak donosi PAP 01:53:21 | 2014-08-27
Sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. W tej chwili zarówno ks.Lemański jak i abp.Wesołowski odwołali się od decyzji do wyższych instancji. Dla obu jest nadzieja na pozytywne rozstrzygnięcie.

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wert 22:31:54 | 2014-08-26
abp Gadecki sam wyslal ks - ktory ze sluchawkami na uszach pozwolil zeby kobieta matka jego dziecka rodzila - za granice, czyli pozwolil zamiesc sprawe pod dywan. abp hoser to sadysta zneca sie nad ks Wojciechem.

Oceń 10 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 22:19:07 | 2014-08-26
Ksiądz Lemański nie skorzystał z szansy, jaką mu dali przełożeni. Zamiast zamknąć jeden rozdział i tworzyć drugi, to znaczy zaangażować się w pracę duszpasterską na dzeci i młodzieży z problemami psychiatrycznymi wyraźnie nie potrafił się w tym odnależć. Decyzja biskupa Hosera byłá za wszech miar słúszna. Nikomu nie jest potrzebny jakiś kolejny ksiądz-skandalista, katolicka Doda Elekroda otoczona wianuszkiem dziennikarzy czekających z utęsknieniem co znowu ks. Lemański palnie, z jaką nową sensacją wystrzeli.

Oceń 12 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:01:50 | 2014-08-26
O ile mogę prosić proszę o uważne przeczytanie i ew.merytoryczne odniesienie się.OBRZUCANIE BŁOTEM BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZAPOZNANIA SIĘ Z TREŚCIĄ PROSZĘ ZOSTAWIC NA INNE OKAZJE.dZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM :)

http://tygodnik.onet.pl/wiara/ks-adam-boniecki-nalozenie-na-ks-lemanskiego-kary-suspensy-jest-wydarzeniem/dff5r

Oceń 8 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~WSI24 20:17:37 | 2014-08-26
Z frontu obrony ks. Lemańskiego

http://www.youtube.com/watch?v=fr3QQSAV3RQ

Ks. Lemański zjadł śniadanie i był na zakupach. Rozentuzjazmowane tłumy czekają na spotkanie z nim. Najnowsze informacje z postępowego frontu obrony ks. Lemańskiego!!!

Oceń 12 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~RADCA PRAWNY 16:01:48 | 2014-08-26
Kościół hierarchiczny w postaci biskupów ,nie zawsze odpowiadających swoją postawą w stosunku do wiernych ma tu wiele do życzenia.
Naprawdę nie żyjemy w czasach Chrystusa tylko 2000 lat później.Dziś nadstawiony policzek to za mało.Ja oczekuję od biskupów wyzbycia się próżności,pychy i brzuchów wszechmogących.Życzeniem moim jest aby ,przestali znęcać sie nad proboszczami ,którzy im nie odpowiadają ,a emerytura to najlepiej w domu emeryta księdza.Naprawdę ,nie urząd biskupa czy abp kanonizuje ,lecz jego postawa.Ks.Lemański w procesie cywilnym wygrałby sprawę o prześladowanie i to jawne ,zwane mobbingiem.Kara w procesie karnym to wydalenie biskupa ,lub poddanie leczeniu, a honorarium za poniżenie i prześladowanie dla Ks. Lemańskiego to 1 mln EURO i to w złocie.KODEKS KARNY JEST DLA WSZYSTKICH A ,NIE DLA WYBRANYCH NIEZALEŻNIE OD ZAJMOWANEGO URZĘDU ,CZY GODNOŚCI.

Oceń 4 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook