Powstrzymaj masakrę chrześcijan - akcja

(fot. EPA/STR)

Zrób zdjęcie z napisem po angielsku "Stop Christian massacre now!" ("Powstrzymać natychmiast masakrę chrześcijan!") i ustaw jako swoje zdjęcie profilowe na Facebooku - zachęcają inicjatorzy protestu wobec prześladowań chrześcijan w Iraku. W sobotę 23 sierpnia takie zdjęcie będzie można zrobić wspólnie w Parku Żeromskiego na Żoliborzu.


"Nie mogąc dłużej przyglądać się w milczeniu temu, co dzieje się w Iraku, postanowiliśmy w Polsce przyłączyć się do akcji 'Stop Christian massacre now!', organizowanej na całym świecie" - mówią odpowiedzialni z warszawskiej inicjatywy.

 

W swoim apelu przypominają, że od dłuższego czasu jesteśmy świadkami bestialskiego traktowania chrześcijan w krajach muzułmańskich. Wyznawcy chrześcijaństwa zmuszani są do przejścia na islam, a jeśli odmówią, są wypędzani z domów i mordowani. Zdjęcia zmasakrowanych ciał, ludzkich głów umieszczane są przez morderców na portalach społecznościowych i traktowane przez nich jak trofeum.

 

Formą protestu i wywierania presji na społeczność międzynarodową mają być profilowe zdjęcia na Facebooku z napisem po angielsku "Stop Christian massacre now!" ("Powstrzymać natychmiast masakrę chrześcijan!"). "Robimy zdjęcia z tabliczkami! Pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć, kiedy trzeba!" - apeluje na swoim facebookowym profilu reżyser Michał Kondrat, organizator akcji.

 

23 sierpnia o godz. 14.00 takie zdjęcia będzie można zrobić wspólnie w Parku Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu. Swój udział zapowiedzieli już: Małgorzata Buczkowska, Ksawery Szlenkier, Mariusz Czajka, Michał Chorosiński i Grzegorz Kowalczyk.

 

Organizatorem akcji jest reżyser filmowy Michał Kondrat, współorganizatorami Ania Golędzinowska i Maciej Syka.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ja 23:17:29 | 2014-09-02
A kim byli krzyżacy ,a  więc w imie wiary

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marcudi 01:52:16 | 2014-08-25
Starszne rzeczy się dzieją w połnocnym Iraku i Syrii. Tak straszne jak... historie sprzed ponad 2500 lat opisane w ST. Chrześcijańska hipokryzja sięga szczytu. W północnym Iraku i Syrii mamy teraz do czynienia z czym? Ano z fanatycznymi wyznawcami religii islamskiej, którzy są przekonani święcie, że to oni wierzą w tego właściwego boga, który stoi po ich stronie i karze im zabijać wszytkich innowierców, w tym m.in. chrześcijan, którzy akurat na tle pozostalych mordowanych i wypędzanych grup etnicznych stanowią mniejszość. To po pierwsze.
Po drugie - co ta historia przypomina? Ano przypomina, wręcz do złudzenia starotestamentowe historie w których naród wybrany - Izraelici - (a w tym przypadku - Państwo Islamskie) - morduja za przyzwoleniem swojego boga wszystkich ludzi o innych poglądach, wierze i kulturze. Robią dokładnie to, co robili bohaterowie ST, którzy są usprawiedliwieni, ponieważ działali w imię boga Jahwe. Otóż, przez analogię, islamscy fanatycy też powinni być usprawiedliwieni, bo oni też robią to w imię jedynego i właściwego boga. No chyba że potępimy starożytnych Izraelitów i ich krwiożerczego mocodawcę - Jahwe.

Oceń 2 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marcin 22:09:53 | 2014-08-24
Zamiast wstawiać zdjęcia, które na nikim nie zrobią wrażenia, trzeba połozyć nacisk na szkolenie militarne i dostęp do broni, także w Polsce. Inaczej islamiści wytną nas wszystkich. I taki będzie skutek politycznej poprawności i tolerancji o jaką tak zabiega Zachód. Cywilizacja białego człowieka niestety upadnie, czasu coraz mniej a działań poza gadającymi głowami żadnych.

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Beata 11:36:28 | 2014-08-24
To smutne, że w niektórych religiach mamy do czynienia z fanatyzmem posuwającym się do mordów. Czy rzeczywiście dobry Bóg życzy sobie takiego rodzaju gorliwości posługiwania?

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marcin 11:32:56 | 2014-08-24
Tam trzeba wysłać wojsko lub najemników i wybić to bydło do nogi w myśl biblijnej zasady "oko za oko", a nie cackać się z nimi jak matka z łobuzem. To są dzicy i do nich nic nie dociera oprócz przemocy, a nie robić jakieś zdjęcia i pisać petycje, które i tak mają w dupie... 

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~anobka 20:55:08 | 2014-08-23
Doceniam pomył na akcję i chęć zwrócenia uwagi na problem. Czy jednak nie powinna się wzbudzić refleksja ogólna - jako chrześcijanie powinniśmy sprzeciwiać się każdej formie przemocy i prześladowania bez względu na to kogo dotyczy?

Sprzeciwiam się każdej formie przemocy i sprawiania, że cierpią ludzie. Dwugorzędne ma dla mnie znaczenie czy ten ktoś jest innego wyznania, bądź żadnego, jakiego narodu, itp. ... Po pierwsze, mamy przed sobą człowieka...

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~chordad 16:05:11 | 2014-08-23
chyba więcej sensu ma podpisanie tej petycji:
http://www.protestuj.pl/stop-masakrze-chrzescijan-w-iraku-,21,k.html

chociaż imho też za mało - bo PDT nie radzi sobie w Polsce,
a co dopiero gdzieś daleko...

imho lepiej słać protesty bezpośrednio do Ambasady Iraku:
Ambasada Republiki Iraku
Ul. Dąbrowiecka 9a
03-932 Warszawa
tel. 22 617 57 73
[email protected]

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bartłomiej 14:09:40 | 2014-08-23
Nie lepiej przekazać pieniądze Caritasowi?...

Oceń 9 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~natalia 14:06:27 | 2014-08-23
a co jak ktoś nie może pojechać do warszawy?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~z innej bajki 14:04:36 | 2014-08-23
hmm... czy ktoś może mi wyjaśnić związek przyczynowo skutkowy między powstrzymaniem prześladowań chrześcijan a wstawieniem określonego zdjęcia profilowego? Bo jakoś mam wrażenie, że nic poza zwiększeniem klikalności w profilach organizatorów się nie osiągnie...

ale ja nie mam fb'a i nie do końca rozumiem zasady jego cudownego działania, więc zupełnie poważnie proszę by ktoś próbował mi to wyjaśnić. Dzięki.

Oceń 17 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook