Relikwie Jana Pawła II w Belgii

(fot. Kasia / (CC BY-SA 2.0) / flickr.com)

Belgijskie sanktuarium Matki Bożej w Beauraing w diecezji Namur otrzyma relikwie św. Jana Pawła II. Dokładna data ich przeniesienia nie została jeszcze podana do wiadomości - poinformowały media belgijskie. Natomiast wiadomo już, że relikwie krwi polskiego papieża zostaną złożone w krypcie św. Jana, która zostanie przemianowana na kryptę św. Jana Pawła ll. Ponadto miejscowa wspólnota pragnie w krypcie umieścić obrazy nawiązujące do wizyty Jana Pawła w tym sanktuarium w 1985 roku.

 

W Beauraing między 29 listopada 1932 i 3 stycznia 1933 roku, na kilka miesięcy przed dojściem do władzy w Niemczech Adolfa Hitlera, pięciorgu dzieciom ukazywała się 33 razy Matka Boża. W 1943 r. miejscowy biskup André-Marie Charue z Namur wydał dekret zatwierdzający kult Matki Bożej z Beauraing. W 1947 r. rozpoczęto budowę sanktuarium, zaś dwa lata bp Charue uznał nadprzyrodzony charakter objawień. W 1968 r. po rozbudowie, został oddany do użytku górny kościół (dziś mający tytuł bazyliki) wraz z wielką kryptą.

 

Beauraing znajduje się w prowincji Namur, tuż przy granicy z Francją. Główne zgromadzenia pielgrzymów odbywają się 15 oraz 21-22 sierpnia. Do sanktuarium prowadzi 19 dróg pątniczych. Od 2007 r. do sanktuarium przybywają grupy Odnowy w Duchu Świętym, organizowane są tu tridua modlitewne i rekolekcje. Gromadzą się tam m.in. grupy chorych i rodziny ze wspólnoty Emmanuel. Zdarzają się również cudowne uzdrowienia za przyczyną Matki Bożej. Szacuje się, że rocznie do sanktuarium w Beauraing przybywa 250-300 tysięcy pielgrzymów.

 

Papież Jan Paweł II odwiedził maryjne sanktuarium w Beauraing w ramach swojej wizyty duszpasterskiej do Liechtensteinu i krajów Beneluksu w 1985 roku. 18 maja, w dniu swoich 65. urodzin, w sanktuarium Matki Bożej Ubogich odprawił Mszę św. dla chorych.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?