Powołaniowy boom w Wielkiej Brytanii

(fot. Lawrence OP/flickr.com/CC)

W Kościele katolickim w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach liczba osób wstępujących do seminarium duchownego wzrosła aż czterokrotnie. Tylko w tym roku jest ich ponad stu. Wielką Brytanię odwiedził krajowy duszpasterz powołań ks. Marek Tatar.

 

Ks. Marek Tatar, krajowy duszpasterz powołań, przebywał ostatnio w St. John's Seminary Wonersh w Guildford w diecezji Arundel i Brighton. - Mogę śmiało powiedzieć, że w Anglii obserwujemy nieprawdopodobny wzrost powołań, to jedyny taki kraj w Europie. Przebywałem ostatnio w seminarium duchownym w Guildford. Obecnie budynek jest rozbudowywany z powodu braku miejsc dla studentów - powiedział ks. Tatar, który gościł w Radiu Plus Radom.

 

Sytuacja powołaniowa w Wielkiej Brytanii jest dla ks. Tatara "odkrywcza, ale z drugiej strony perspektywiczna". - Okazuje się, że można zapobiegać kryzysowi, który dotknął Zachodu Europy. W Anglii spotkałem Kościół, który wychodzi do ludzi. Tam nie czekają za biurkiem. Praca nabiera głębokiego i konstruktywnego kształtu - powiedział duszpasterz powołań.

 

Zdaniem ks. Tatara, mamy dziś problem z właściwym rozeznaniem powołania. - Musimy znać kryteria rozeznania tego powołania, aby nie było sugestii powołaniowej, czyli pewnego narzucania powołania - zauważył ks. Tatar.

 

Dodał, że dzisiaj trzeba wyjść zza biurek i spotykać ludzi. W ten sposób nawiązał do słów ks. Stephena Langridge'a z brytyjskiej diecezji Southwark, który gościł na Europejskim Kongresie Powołań w Warszawie. - Trzeba mieć czas dla młodego człowieka, umieć z nim rozmawiać, a przede wszystkim go wysłuchać - powiedział ks. Tatar.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~:D 18:39:41 | 2014-08-12
ALLELUJA! ;D CHWAŁA PANU!

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~religiapokoju 13:04:48 | 2014-08-12
http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Drabiniasty 12:55:48 | 2014-08-12
Filipińczycy i Polacy?

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook