Francja: Muzułmanie potępiają prześladowania

Radio Watykańskie
(fot. sxc,hu)

Rektor Instytutu Muzułmańskiego Wielkiego Meczetu Paryża Dalil Boubakeur stanowczo potępił "prześladowania, których ofiarą są chrześcijanie wschodni - wierni Kościoła chaldejskiego i jezydzi", będący "ważną częścią narodu irackiego"

 

W specjalnym oświadczeniu Boubakeur wyjaśnił, że islam, którego cechą charakterystyczną jest "tolerancja teologiczna i historyczna", nie może być pretekstem dla "autorów tego okrucieństwa". Dopuszczające się go ugrupowania zbrojne, "swoim fanatyzmem, swą nietolerancją i swoją pogardą dla ludzkiego życia oddalają się od nauczania proroka Mahometa".

Rektor wielkiego meczetu wezwał wspólnotę międzynarodową do wywierania na nie presji, aby powstrzymały się od tych działań, które stoją w sprzeczności "z moralnością religijną, jaką głosi islam".

Z powodu zajmowania przez Państwo Islamskie kolejnych obszarów Iraku, ponad 200 tys. ludzi opuściło w minionych dniach swe domy, zwłaszcza po zajęciu Sindżaru, bastionu jazydów, mówiącej po kurdyjsku niemuzułmańskiej mniejszości.

Według rządu irackiego dżihadyści dokonali maskary 500 jazydów, którzy nie chcieli przejść na islam. Część z nich spalili, a część pogrzebali żywcem.

Wśród uchodźców jest ponad 100 tys. chrześcijan z równiny Niniwy, których islamiści zmusili do pozostawienia całego swego dobytku i ucieczki do Kurdystanu. Wcześniej po ultimatum Państwa Islamskiego wyznawcy Chrystusa uciekli z Mosulu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~obserwator 20:37:54 | 2014-08-11
"tolerancja teologiczna i historyczna" Koń by się uśmiał.

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jacek Szymański 18:40:59 | 2014-08-11
"Oddalają się od nauczania proroka Mahometa". A to dobre! A co zrobił Mahomet z 1400 Żydami na Półwyspie Arabskim? Obciął im głowy. Taki właśnie jest islam gdy ma przewagę. A gdy jest w mniejszości to mówi słowami pana z Paryża, ale tylko do czasu jak uzyska tą przewagę.

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

XsaweryRicci 17:52:14 | 2014-08-11
Takie oświadczenia przypominają partię rozpisaną na głosy. Jedni dokonują eksterminacji a nieliczni to potępiają, żeby nie było, że wszyscy muzułmanie są mordowaniem chrześcijan. Podobnież można wysiedlić z Europy kilkanaście milionów muzułmanów do Iraku, Iranu, Algierii, Turcji (wymordowała 1,5 mln Ormian). Niech sobie tam dają radę. A to wszystko przy głośnych protestach obrońców praw człowieka i Kościoła. To tak, żeby nie było, że wszyscy chrześcijanie są za wysiedleniem. Tak więc muzułmanie nie będą mogli potępić chrześcijaństwa w czambuł.

Oceń 2 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook