Bp Libera: macie otwartą drogę do świętości

Świętość nie jest wrodzoną doskonałością i że każdy ma do świętości otwartą drogę - mówił bp Piotr Libera podczas spotkania z młodzieżą na terenie Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego "Studnia" w Płocku.

 

Wzięło w nim udział około 400 młodych ludzi, głównie członków wspólnot działających w diecezji płockiej, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Podczas Eucharystii z udziałem młodych bp Libera przekonywał, że dążenie do świętości jest "ciągłą pracą nad sobą, ciągłym wysiłkiem w stawaniu się lepszym człowiekiem i lepszym chrześcijaninem, to życie Ewangelią Chrystusa na co dzień i głoszenie tej Ewangelii tym, którzy o niej zapomnieli".

 

Dodał, że Jezus przychodzi do ludzi, aby prowadzić ich po drogach życia, chce ludzkiemu życiu nadać sens, wyzwolić od lęków, rozterek, problemów, zmartwień i braku akceptacji siebie. Jezus przekonuje, że kocha człowieka takim, jakim on jest i za takiego oddał swoje życie.

 

"Każdy jest wezwany do świętości i każdy ma do niej otwartą drogę. Wasz udział w tym spotkaniu to znak, że chcecie iść tą drogą. Także do was odnoszą się słowa Chrystusa, skierowane do Piotra: `Ty jesteś Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16, 18)`. Dzisiaj to na was Chrystus chce budować swój Kościół" - podkreślił hierarcha.

 

Prosił też, aby młodzi nie bali się przychodzić do Jezusa, oddawać Mu swoich problemów, by nie bali się Jezusowi zaufać.

 

W spotkaniu w ośrodku "Studnia" wzięło udział około 400 młodych ludzi z diecezji płockiej. Było ono formą formacji związanej z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook