Jerozolima: apel o wstrzymanie odwetu

(fot. Abraham Sobkowski OFM)

O wstrzymanie aktów odwetu po zamordowaniu czterech chłopców zaapelował biskup pomocniczy Jerozolimy William Shomali w rozmowie z hiszpańskojęzycznym katolickim portalem "ACI Prensa", nazywając morderstwa "zbrodnią przeciwko ludzkości". Jego zdaniem, "zapłatą" nie powinno być żądanie odwetu, ale "wysiłki na rzecz uleczenia ran".

 

O wstrzymanie aktów odwetu po zamordowaniu czterech chłopców - trzech żydowskich i jednego palestyńskiego - zaapelował biskup pomocniczy w Jerozolimie, William Shomali w związku ze wzrostem napięcia między Izraelem a Palestyną. W rozmowie z hiszpańskojęzycznym katolickim portalem internetowym "ACI Prensa" biskup określił morderstwa jako zbrodnię przeciwko ludzkości. Zwrócił jednocześnie uwagę, że odpowiednią "zapłatą" za morderstwa nie powinno być żądanie odwetu, ale "wysiłki na rzecz uleczenia ran między oboma narodami".

 

Chcąc osiągnąć pojednanie, by takie dramaty w przyszłości się nie powtarzały, trzeba pamiętać o całej skomplikowanej sytuacji Palestyńczyków i Izraelczyków - podkreślił bp Shomali. Dodał, że również w przyszłości co pewien czas będą ofiary po obu stronach, a "jeśli tu nie znajdziemy wyjścia, wejdziemy w diabelski krąg".

 

W swojej wypowiedzi biskup z Jerozolimy nawiązał też do modlitwy o pokój prezydentów Izraela i Palestyny, Szimona Peresa i Mahmuda Abbasa, w czerwcu br. w Watykanie, wspólnie z papieżem Franciszkiem i prawosławnym patriarchą Bartłomiejem I. Podkreślił, że był to "sukces", nawet jeśli ta modlitwa "nie okazała swego skutku już tego samego lub następnego dnia". Bóg nie działa "tak jak kliknięcie myszką", dlatego też trzeba wiele cierpliwości w oczekiwaniu owoców tego spotkania, podobnie jak owoców drzewa oliwnego, zasadzonego przez uczestników modlitw w Watykanie jako symbolu pokoju.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook