Nigeria: wołanie chrześcijan o pokój

(fot. Jeremy Weate / Foter / CC BY 2.0)

Na przemoc sianą w Nigerii przez islamskich fundamentalistów chrześcijanie odpowiadają modlitwą.

 

W całym kraju trwa sześciomiesięczna modlitwa o pokój i pojednanie. Jest ona tym bardziej potrzebna, że terroryści z Boko Haram dokonują coraz krwawszych zamachów. Ostatnio zabili ponad 100 chrześcijan biorących udział w niedzielnych nabożeństwach. "W tej bolesnej sytuacji Kościół w Nigerii poprosił wiernych o modlitwę" - mówi przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich tego kraju abp Ignatius Kaigama.

 

"Sytuacja jest bardzo trudna. Panuje powszechny brak bezpieczeństwa, warunki wydają się dyktować terroryści, którzy coraz częściej sieją śmierć i przerażenie w różnych zakątkach naszego kraju" - podkreślił metropolita Josu. Dlatego biskupi wezwali do ogólnonarodowej modlitwy, gdyż "jest to bardzo ważna siła".

 

"Jesteśmy o tym przekonani, ponieważ mimo różnorakich działań pojednawczych podejmowanych przez nasze władze, pokój wciąż nie nadchodzi. Ekstremiści nadal prowadzą swe akcje i stają się one coraz krwawsze" - wyjaśnił hierarcha. Zaznaczył, że o dodatkową modlitwę poproszono wszystkie rodziny, zachęcając je, by w każdą sobotę odmawiały różaniec, prosząc za wstawiennictwem Maryi o dar pokoju.

 

"W tej samej intencji w każdą niedzielę we wszystkich kościołach naszego kraju prowadzona będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszyscy razem będziemy błagać o dar pokoju dla Nigerii" - zapowiedział arcybiskup.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?