Podnoszenie ręki na rodzinę obelgą wobec Boga

(fot. sxc.hu)

Podnoszenie ręki na integralność rodziny, zniekształcanie pojęcia małżeństwa i rodziny poprzez różne prądy ideologiczne, które do nas docierają, jest przede wszystkim obelgą w stosunku do samego Boga Stworzyciela - powiedział abp Henryk Hoser. Ordynariusz warszawsko-praski przewodniczył uroczystościom z okazji trzeciej rocznicy podniesienia kościoła Świętej Trójcy w Kobyłce do godności bazyliki mniejszej. W uroczystej Mszy św. wzięli udział licznie zgromadzeni wierni, w tym przedstawiciele władz samorządowych.

 

W homilii abp Hoser podkreślił znaczenie rodziny nazywając ją podstawową strukturą miłości pozwalającą na pełny rozwój człowieka. - Życie Trójcy Przenajświętszej pokazuje nam, że każda miłość jest osobowa. Ta prawda zakodowana jest również w ludzkiej naturze w postaci tej ikony miłości jaką jest rodzina składająca się z ojca, matki i dziecka. Stąd, jak zaznaczył kaznodzieja, "rodzina jest pierwszą i najważniejszą instytucją w życiu całej ludzkości od samego początku istnienia świata. Dlatego podnoszenie ręki na jej integralność, zniekształcanie pojęcia małżeństwa i rodziny poprzez różne prądy ideologiczne, które do nas docierają, jest przede wszystkim obelgą w stosunku do samego Boga Stworzyciela - przestrzegał bp warszawsko-praski.
Zwrócił on także uwagę, że rodzina jest środowiskiem, gdzie każdy może znaleźć schronienie i miłość. - Rodzina jest taką instytucją, która nikogo nie wyklucza. Troszczy się o najsłabszych i kalekich, którzy przecież też są osobami ludzkimi - zaznaczył abp Hoser.

Zaapelował on również do wiernych o pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji społecznej bądź ekonomicznej. - Nie wolno nam rodziny pozostawiać bezbronnej. Powinniśmy ją wspierać nie tylko poprzez instytucje państwowe czy Kościelne, ale również w naszych relacjach rodzinnych i sąsiedzkich oraz relacjach bliskości. Powinniśmy pomagać rodzinom, które targane są konfliktami tak, aby powróciła do nich harmonia i pokój. Na tym polega prawdziwe Apostolstwo Rodziny - stwierdził abp Hoser.

Kościół św. Trójcy w Kobyłce nazywana jest "perłą baroku na Mazowszu". Świątynia do godności bazyliki została podniesiona 18 czerwca 2011 roku. Uroczystość nadania tytułu połączona została wówczas z konsekracją nowego ołtarza.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~małżeństwo 07:33:11 | 2014-08-04
""....rodzina jest pierwszą i najważniejszą instytucją w życiu całej ludzkości od samego początku istnienia świata..."

Pierwszą instytucją od początku istnienia świata było małżeństwo. Nie zapominajcie o małżeństwie, bo to ono jest w kryzysie, a nie rodzina. Młodzi ludzie mówią "rodzina tak, małżeństwo nie" - a to oznacza, że chcą mieć męża/żonę i dzieci, ale nie chcą się wiązać żadnym ślubem, nawet cywilnym.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?