Modlitwa o pokój w czasie procesji Bożego Ciała

Do naśladowania Chrystusa i modlitwy o pokój na Ukrainie wezwał duchowieństwo i wiernych abp Mieczysław Mokrzycki. Metropolita lwowski przewodniczył 22 czerwca Mszy św. w lwowskiej bazylice oraz procesji Bożego Ciała ulicami miasta.

 

"Ostatnie tygodnie tak bardzo są naznaczony cierpieniem. Przebywa ofiar i co raz częściej słychać płacz i rozpacz. Naszą jedyną bronią jest modlitwa. Nie tylko za zabitych i rannych, ale i za wrogów, którzy odważyli się strzelać do swoich braci. Módlmy się aby się nawrócili i żałując swoich czynów poprosili o przebaczenie. Proszę was o taką modlitwę, nie tylko tutaj i nie tylko dzisiaj" - zaapelował abp Mokrzycki.
Kilka tysięcy wiernych Kościoła rzymskokatolickiego ze wszystkich lwowskich parafii, siostry zakonne oraz pielgrzymi z Polski przeszli w procesji do czterech ołtarzy ustawionych przy katedrze, przed figurą Matki Bożej w centrum Lwowa i dwóch w parku Iwana Franki.

Na zakończenie abp Mokrzycki podziękował uczestnikom uroczystości przed kościołem św. Marii Magdaleny.


Metropolita lwowski poinformował, że 28 czerwca we Lwowie odbędą obchody 600-lecia urodzin św. Jana z Dukli, patrona miasta. Wyraził nadzieję, że z tej okazji Rada Miasta wyda pozwolenie na ustawienie statui św. Jana z Dukli na kolumnie przed byłym kościołem ojców bernardynów. "Statua jest już gotowa" - stwierdził metropolita lwowski i wezwał: "Módlmy się o to, aby wróciła na swoje miejsce. Dlatego zapraszam was, żebyśmy tak licznie przybyli w ten dzień tak jak dzisiaj. Jest to okazja abyśmy znowu zamanifestowali swoją wiarę i prosili św. Jana z Dukli, patrona Lwowa o dalszą opiekę nad miastem".

Wieczorem 22 czerwca w katedrze lwowskiej abp Mokrzycki złożył życzenia ks. Janowi Bojarskiemu, penitencjarzowi tej świątyni, który obchodził "złoty jubileusz" kapłaństwa. "Dziś składamy Panu Bogu dziękczynienie za pięćdziesięciolecie łamania chleba Eucharystycznego" - powiedział arcybiskup zwracając się do jubilata i dziękując mu za niestrudzoną posługę w konfesjonale.

Ks. Jan Bojarski przez kilka lat był proboszczem parafii św. Mikołaja w Lubaczowie a przez ostatnie siedem lat służy w bazylice metropolitalnej we Lwowie.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?