Biskupi przeproszą za przypadki molestowania

(fot. facebook.com/episkopatpolski)

Podczas specjalnego nabożeństwa polscy hierarchowie będą przepraszali za przypadki molestowania seksualnego - czytamy w "Rzeczpospolitej".


Gazeta przytacza słowa modlitwy przebłagalnej, które padną z ich ust podczas liturgii pokutnej za grzechy wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży przez duchownych. Odbędzie się ono w piątek 20 czerwca o godz. 19 w bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie.

 

Poprowadzi je biskup płocki Piotr Libera, a wezmą w nim udział także prymas Polski abp Wojciech Polak, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, biskup opolski Andrzej Czaja oraz krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś - czytamy w gazecie.


Będzie również obecny ks. Robert Oliver, watykański promotor sprawiedliwości (kościelny odpowiednik prokuratora), który na co dzień zajmuje się sprawami wykorzystywania seksualnego nieletnich.


Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rzeczpospolita", na pierwszym tego typu nabożeństwie w Polsce prawdopodobnie będą także ofiary molestowania przez księży czy zakonników.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (29)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~WDR 06:54:55 | 2014-06-13
Kiedy przeproszą za ks.Szostka?

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~... 03:24:19 | 2014-06-13
To niby ładnie.
Ale z drugiej strony - taka jest obecnie główna linia ataku czerwonych na Kościół, bardzo dobrze już przećwiczona w POstępowych krajach, do których Polskę bardzo usilnie polszewia z lewactwem usiłują dołączyć.
I przeprosiny niczego tu nie zmienią, a nawet wręcz przeciwnie - taka uroczysta oprawa będzie się przyczyniać do utrwalania wtłaczanego przez media skojarzenia "ksiądz=pedofil", a ataki tylko się nasilą.
Jeśli już staje się w prawdzie to należy również konsekwentnie i na każdym kroku tłumaczyć ogłupianemu przez media ludowi, że jest to margines marginesu - na 1000 pedofilów 400 to tzw. geje, a tylko 1 ksiądz. Ale to bardzo politycznie niepoprawne, można powiedzieć niemal dynamit, widać ze strachu lepiej milczeć i tylko w kółko się kajać.

A tu jeden z licznych przykładów fałszywych oskarżeń księży:
http://gosc.pl/doc/1730026.Polski-misjonarz-uwolniony-od-zarzutow-pedofilii
Ile o tym informowały reżimowe media?

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~SzachMat 01:47:14 | 2014-06-13
Moim zdaniem pomysł jest dobry. Biskup wygłaszając takie oświadczenie, biorąc udział w takiej modlitwie, bierze tak jakby na siebie część odpowiedzialności za to, co się stało. I to należy pochwalić, a nie potępić. Jeśli robi to ich całe zgromadzenie, że tak to niefortunnie nazwę, to tym lepiej.
Uważam, że niektórym ludziom zawsze będzie przeszkadzać forma wyrażania skruchy. Będą się oburzać, bo nie ten przeprosił, który miał przeprosić albo przeprosił tylko jeden, a jest ich więcej. Oczywiście. Nie neguję, faktu, że osoba tak pokrzywdzona, będzie przeżywać traumę i zostanie to w jej umyśle na całe życie. Należy się takiej osobie współczucie i pomoc. Bądźmy jednak chociaż trochę sprawiedliwi i nie rozbijajmy jednego wątku na milion pobocznych, bo wtedy łatwo stracić przekaz jaki niesie ten artukuł. Sama idea jest godna pochwały. Coś miejmy nadzieję idzie ku lepszemu i nie negujmy tego tylko dla samego faktu, że nasz pogląd na kościół jest trochę albo zupełnie inny, bo chyba o to się tutaj rozchodzi. 
Kończąc. Pewna bardzo ciekawa książka mówi, że poznamy ich po owocach. Dajmy się tej inicjatywie rozwinąć, bo może się okazać, że wyniknie z tego wiele dobrego.
Pozdrawiam.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~hymn2 12:58:57 | 2014-06-12
Myślę że deonowi jezuici przeprosza za pornoedukację dzieci jezuity Prusaka

Oceń 1 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~hymn 12:34:20 | 2014-06-12
A może zamiast anonimowego przebłagania zwykłe przeprosiny, np. ze strony abpa Michalika za Tylawę?

Oceń 5 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kasia 10:12:27 | 2014-06-12
Chciałabym tam być, aby przynajmniej pomodlić się za mojego duchownego oprawcę... 

Oceń 3 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook