"Żeby było jasne: ja na tym polu będę mieszkał"

(fot. youtube.com)

Prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, teatr i pantomima, cykle świadectw, czy pisanie ikon - będą prezentować wspólnoty ewangelizacyjne, które zamieszkają razem w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.


- Ja też tam zamieszkam, jestem z pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot - zadeklarował bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. O planach powstania MCE rozmawiano dziś w Warszawie podczas spotkania osób odpowiedzialnych w diecezjach za nową ewangelizację.


Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji powstanie w porozumieniu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Ma być przestrzenią wspólnot i dzieł z całego świata, które chcą razem ewangelizować podczas krakowskiego ŚDM. Powstanie jako miasteczko namiotowe z pięcioma scenami oraz pawilonami i innymi miejscami, w których poszczególne wspólnoty będą prezentować swoje inicjatywy ewangelizacyjne. Każda ze wspólnot w ramach ustalonego grafiku będzie też wychodzić na ewangelizację Krakowa.


Członek Zespołu KEP ks. Artur Godnarski apelował do osób odpowiedzialnych za nową ewangelizację w diecezjach, by gromadziły najważniejsze i najciekawsze inicjatywy i zgłaszały je Zespołowi KEP. Pomysły już są zgłaszane, nie tylko przez grupy z Polski, ale także m.in. z Francji, Chin czy Singapuru.


"Światowe Dni Młodzieży to napływ ludzi z całego świata. Chcemy, aby ci ludzie mieli możliwość usłyszenia Dobrej Nowiny. Sam Kraków też potrzebuje głoszenia Pana Jezusa, bo w tych dniach stanie się stolicą młodzieży" - powiedział ks. Godnarski.


"Ktoś ma prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, prezentuje teatr i pantomimę, ktoś inny organizuje cykle świadectw, czy ma umiejętność malowania obrazów na szkle lub pisania ikon i potrafi tym zainteresować, dołączając przy tym przesłanie ewangeliczne - to wszystko jest możliwe - informował ks. Godnarski. Zaznaczył przy tym, że mile widziane są przede wszystkim wspólnoty samodzielne, mające doświadczenie w ewangelizowaniu i aktywnie realizujące to dzieło na co dzień na swoim terenie.


Centralnym miejscem miasteczka będzie namiot mogący pomieścić kilka tysięcy osób. Będą w nim celebrowane Msze św. i nabożeństwa, wspólne modlitwy, prezentacje świadectw i doświadczeń ewangelizacyjnych. Będzie to też miejsce rozesłania na ewangelizowanie mieszkańców miasta.


Bp Grzegorz Ryś zadeklarował już, że będzie stale do dyspozycji wszystkich wspólnot, które w Centrum Ewangelizacyjnym rozstawią swoje namioty. - Żeby było jasne: ja na tym polu będę mieszkał. Mam swoją jedynkę, należę do pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot - poinformował.


Centrum będzie działać przez dwa tygodnie, czyli w tygodniu poprzedzającym samo wydarzenie oraz w czasie ŚDM. - Jeśli zatem ktoś się spodziewa, że na tydzień przed Dniami Młodzieży w Krakowie nic się nie będzie działo, to jest to oczekiwanie błędne - podkreślali członkowie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.


Zgłoszenia wspólnot, które chcą współtworzyć Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach ŚDM w 2016 r. przyjmowane są do 31 maja 2015 r. W formularzu, który za kilka dni zostanie udostępniony na stronach Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji (www.nowaewangelizacja.org) należy zgłosić m.in. inicjatywy planowane przez daną wspólnotę. Potwierdzenie przyjęcia grup zostanie ogłoszone 30 czerwca 2015 r.

 

 

SKANDAL MIŁOSIERDZIA

bp Grzegorz Ryś

 

Czytasz ostatnią stronę, zamykasz książkę i już wiesz, że Twoje życie nigdy nie będzie takie samo. Znacie to uczucie?  Ten człowiek nie owija w bawełnę. Nie ma litości dla wierzących, Kościoła, księży i samego siebie. Tobie też łatwo nie odpuści. Zapnijcie mocno pasy. Może być nieprzyjemnie.

 

Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.

 

>>PRZECZYTAJ "SKANDAL MIŁOSIERDZIA"

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kama 16:20:22 | 2014-05-13
Widziałam kiedyś w tv chyba Ukrainkę, która pisała (rysowała) piaskiem - stworzenie świata. Piękne!!! Może ją zaprosić obok pisania ikon :-)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 13:52:52 | 2014-05-13
Zostawicie trochę grosza na naczynia liturgiczne by nie siać  zgorszenia jak w Rio gdzie Pan Jezus udzielany był w Komunii Św. z plastikowych kubków.

Oceń 3 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?