Kraków: trwa Ekumeniczny Maraton Biblijny

W ewangelicko-augsburskim kościele św. Marcina w Krakowie trwa Ekumeniczny Maraton Biblijny. To już 6. edycja wydarzenia, które swym wymiarem wpisuje się w tradycję Tygodnia Biblijnego oraz Ekumenicznych Dni Biblijnych.

 

Rozpoczęte o godz. 16.00, 24-godzinne publiczne czytanie Pisma Świętego już po raz szósty w Krakowie organizują Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W tym roku maratonowi przewodzi fragment Psalmu 73: "Dla mnie (…) dobrze jest być blisko Boga".

 

"Szukamy z chrześcijanami innych wyznań tych miejsc, w których możemy się spotkać. Niewątpliwie Pismo Św. jest takim wspólnym fundamentem dla nas wszystkich" - powiedziała KAI o celu wydarzenia jego koordynatorka Maria Poniewierska z Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII. Podkreśliła, ze jest to wyjątkowa okazja do złożenia wspólnego świadectwa wiary.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich do włączenia się w maraton - można w nim uczestniczyć charakterze lektora (10 minut czytania) lub słuchacza.

 

Maraton zakończy się w poniedziałek, 12 maja o godz. 16:00.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 11:18:19 | 2014-05-11
Czy będzie czytane całe Pismo Święte, czy tylko wersja protestancka?

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook