Kard. Dziwisz: nie bójcie się iść za głosem serca

(fot. BostonCatholic/flickr.com/CC)

Odwagi, nie bójcie się pójść za głosem, który słyszycie w Waszych sercach, a którym jest głos powołania - napisał kard. Stanisław Dziwisz w liście pasterskim przed 51. Tygodniem Modlitw o Powołania, który rozpocznie się w niedzielę 11 maja.

 

"Dzisiaj chciałbym zwrócić się do Was, Drodzy chłopcy i dziewczęta w ważnym momencie waszego życia" - pisze kard. Dziwisz. "Pragnę spotkać się z każdym z Was, by powiedzieć wam: odwagi, nie bójcie się pójść za głosem, który słyszycie w Waszych sercach, a którym jest głos powołania" - dodaje metropolita krakowski.

Powołanie do kapłaństwa - jak przypomina św. Jan Paweł II - jest darem i tajemnicą Boga, który powołuje, oraz człowieka, który odpowiada na to powołanie - podkreśla w swoim słowie do młodych kard. Dziwisz.

Dalej przypomina młodym, że z różnych stron docierają do nich liczne głosy chcące wtargnąć do ich młodych sumień, a wielu z nich pyta, jak rozpoznać Głos, który życiu potrafi nadać prawdziwy sens. "Pamiętajcie, że Jezus przemawia w ciszy i w modlitwie. Zaprasza: 'Pójdź za Mną!'" - podkreśla kardynał.

"Jaka będzie Wasza odpowiedź? Może brakuje wam odwagi, by odpowiedzieć: 'Poślij mnie!'. Pamiętajcie, pójście za Jezusem nie jest ponad ludzkie możliwości" - stwierdza metropolita. "Jeśli On Was wzywa, możecie być pewni, że Was nie opuści" - zaznacza.

 

Wysłuchaj apelu kard. Stanisława Dziwisza

 

 


Jak przypomina, w Ewangelii wielokrotnie można znaleźć zapewnienie Chrystusa "Nie bójcie się!" (Mt 14,27; Mk 6,50) i "Nie opuszczę was!" (J 14,18).

"Jako Pasterz Kościoła Krakowskiego za papieżem powtarzam z wielką mocą i przekonaniem: Drodzy Młodzi Przyjaciele, nie obawiajcie się Chrystusa! On niczego nie zabiera, a daje wszystko. Kto oddaje się Jemu, otrzymuje stokroć więcej" - napisał kard. Stanisław Dziwisz.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~staszek 10:28:50 | 2014-05-08
Dziwisz kiedy wreszcie odejdziesz? Przez ciebie wiele ludzi odeszło od wiary, a ty żyjesz przyjemnym samozadowoleniu. Tak już jest jak spadochroniarz watykański zostaje biskupem. Opowiedziałbyś jak okłamywałeś swojego zwierzchnika w sprawach nadużyć seksualnych duchownych i ochraniałeś ich jak mogłeś. Jesteś tak zakłamany że nawet ostatniej woli papieża któremu służyłeś nie potrafiłeś uszanować. Odejdż już i przestań ględzić.

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~krakowska złośliwość 21:10:39 | 2014-05-07
ciekawe czy w niedziele na Skałce będzie on odczytany zamiast kazania? :>

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook