Bracia Golcowie gośćmi "Ich Areopagu Wiary"

Założyciele Golec uOrkiestry podobnie jak bohaterowie wcześniejszych spotkań z tego cyklu - aktorzy, dziennikarze, politycy i sportowcy - dzielić się będą świadectwami własnego życia dotyczącymi wiary. (fot. Silar / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)

W ramach zainicjowanego 2 lata temu projektu "Ich Areopag Wiary" w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie odbędzie się 14 maja spotkanie ze słynnymi muzykującymi bliźniakami z Milówki: Łukaszem i Pawłem Golec.

 

Założyciele Golec uOrkiestry podobnie jak bohaterowie wcześniejszych spotkań z tego cyklu - aktorzy, dziennikarze, politycy i sportowcy - dzielić się będą świadectwami własnego życia dotyczącymi wiary.


"Ich Areopag Wiary" - to wspólne przedsięwzięcie Wyższego Seminarium Duchownegp Archidiecezji Krakowskiej, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacji Świętej Jadwigi dla UPJP2.

 

Każde spotkanie ma charakter "wywiadu rzeki" przeprowadzonego przez studenta świeckiego i kleryka. Składa się z trzech części: w pierwszej części pytania zadaje prowadzący spotkanie, w drugiej podawane są pytania od internautów, a w trzeciej przewidziane jest zadawanie pytań przez słuchaczy. Internauci mogą przysłać swoje pytania, w tygodniu poprzedzającym spotkanie, na adres e-mail [email protected]

 

Pojęcie "Areopag" to bezpośrednie nawiązanie do wydarzenia opisanego w Dziejach Apostolskich. Święty Paweł, podczas pobytu w Atenach, został zaprowadzony przez filozofów epikurejskich i stoickich na wzgórze, usytuowane na południe od agory (rynku), zwane wzgórzem Aresa (Areopag). Apostoł podejmując problem, postawiony przez filozofów: jaką to nową naukę głosisz, wystąpił z mową poświęconą przepowiadaniu o prawdziwym Bogu, przeciwstawiając Go koncepcjom pogańskim. "W związku z tym, przez Areopag będziemy rozumieli tą przestrzeń naszego życia, w której głosimy Dobrą Nowinę o Jezusie" - podkreślają organizatorzy.

 

Spotkanie odbędzie się 14 maja o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie.

 

Dotychczas odbyło się już spotkanie z aktorką Katarzyną Łaniewską, dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, prawnikiem prof. Andrzejem Zollem, politykiem Markiem Jurkiem i dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~I. Kraszewski 11:31:12 | 2014-05-07
Inicjatywa świetna. Polszczyzna dużo gorsza. Spotkanie będzie z Łukaszem i Pawłem  Golcami. Nazwiska polskie podlegają odmianie przez przypadki i jest to niezależne od upodobań ich nosicieli. Dobre życzenia dla wszystkich uczestników!

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook