Zakony franciszkańskie przy jednym stole

Tradycyjnie, w południe w Wielką Sobotę, przełożeni prowincji i klasztorów trzech zakonów franciszkańskich - Braci Mniejszych, Braci Mniejszych Konwentualnych i Braci Mniejszych Kapucynów - usiedli za jednym stołem. Tym razem u kapucynów przy Loretańskiej w Krakowie.

 

Gwardian o. Roman Łukaszewski zachęcił braci, aby w wolnej chwili przemyśleli bardzo znamienne słowo ‘Pragnę’, które Jezus wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy i Ukrzyżowania.

 

"On pragnie dla nas gorącej wiary, osobistej więzi z każdym z nas. Dlatego chciałbym przy okazji tego spotkania, jako gospodarz tego domu, życzyć wam wszystkim, a także sobie, głębokiego pragnienia tego spotykania się z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym, z Tym, który jest Synem Bożym" - mówił kapucyn.

 

"Niechaj On sam, Jego Słowo, Krzyż, Eucharystia i błogosławieństwo dają nam moc do świadectwa i codziennie ożywiają naszą wiarę, naszą nadzieję, naszą miłość w służbie Bogu, w służbie braciom i w służbie całemu Kościołowi" - życzył zakonnik.

 

Na zbliżające się święta gospodarze każdemu z zaproszonych gości wręczyli po dwie książki: "Św. Ojciec Pio. Życie, duchowość i dzieła" oraz "Droga Krzyżowa i Medytacje Męki Pańskiej ze Świętym Ojcem Pio", a także znany i ceniony specyfik ziołowy sporządzony według tradycyjnej zakonnej receptury "Balsam kapucyński".

 

Następne wspólne spotkanie - opłatek odbędzie się w Wigilię Bożego Narodzenia w Prowincjałacie Kapucynów przy Korzeniaka w Krakowie.

 

W Krakowie są siedziby czterech prowincji franciszkańskich: Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OFMConv), Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap), Zakonu Braci Mniejszych (OFM ) - "bernardynów" i Zakonu Braci Mniejszych (OFM ) - "reformatów". W sumie osiem klasztorów. Trzy z nich prowadzą parafie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook