"Przygotujcie się duchowo do tej kanonizacji"

O tym, że przed Kościołem w Polsce stoi misja zorganizowania Światowych Dni Młodzieży i że najważniejsze jest przygotowanie duchowe do tego wydarzenia, jak również do bliskiej kanonizacji Jana Pawła II, napisał biskup płocki Piotr Libera w zaproszeniu na Niedzielę Palmową w Płocku, skierowanym do młodzieży. Jego słowa są dziś odczytywane podczas Mszy św. we wszystkich kościołach diecezji.


Bp Libera przypomina, że w Niedzielę Palmową 13 kwietnia rozpocznie się czas bezpośredniego przygotowania do przeżycia najważniejszej tajemnicy chrześcijaństwa - męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zarazem tego dnia będzie też obchodzony 29. Światowy Dzień Młodzieży.

 

"Jak dobrze wiecie stoi przed nami ogromne zadanie powierzone przez Papieża Franciszka i Kościół, misja zorganizowania Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Już za dwa lata w naszej Ojczyźnie będziemy gościli młodych z całego świata. Chodzi nie tylko o sprawy organizacyjne, ale przede wszystkim o przygotowanie duchowe do przeżycia tych niezwykłych dni. Najbliższe dwa lata to czas na ożywienie naszej wiary", akcentuje hierarcha.

 

Podkreśla, że ważnym etapem przygotowań będą diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży podczas Niedzieli Palmowej w Płocku. Młodzi diecezjanie będą wówczas rozważać słowa wyznaczone na ten dzień przez Papieża Franciszka: "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie".

 

"Nasze tegoroczne spotkanie w Niedzielę Palmową ma szczególny charakter - zaznacza bp Libera. - Przyjmiemy bowiem w tym dniu duchowo symbole Światowych Dni Młodzieży - Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Dokładnie w tym samym czasie polska młodzież będzie odbierała te symbole od Ojca Świętego w Watykanie. W ten sposób rozpocznie się ich pielgrzymka po naszym kraju. W Niedzielę Palmową odbędzie się też oficjalne posłanie Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży", przypomina biskup płocki.

 

Kolejną okazją do wspólnego spotkania w Płocku będzie bliska kanonizacja bł. Jana Pawła II - młodzi przyjmą Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia, którą zawiozą do swoich parafii. W niedzielę kanonizacyjną zostanie ona przekazana każdej rodzinie, aby zapłonęła we wszystkich domach w diecezji.

 

"Drodzy Młodzi Przyjaciele, przed nami szczególny czas łaski, wykorzystajmy go dobrze" - apeluje ordynariusz diecezji. Zaprasza więc młodych do Płocka na wspólną Eucharystię w parafii św. Jadwigi Królowej, a później na radosne świętowanie w Orlen Arenie. Prosi także o przywiezienie pięknych palm oraz "młodzieńczego zapału i entuzjazmu", by dzielić się nimi z innymi.

 

Zaproszenie bp. Piotra Libery do młodych diecezjan na uroczystości Niedzieli Palmowej w Płocku są dziś czytane w kościołach diecezji podczas niedzielnych Mszy św.

 

W programie obchodów Niedzieli Palmowej 13 kwietnia w Płocku znajdzie się: Eucharystia z poświęceniem palm i przekazaniem Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia (parafia św. Jadwigi Królowej w Płocku godz. 15.00), konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną (Orlen Arena godz. 16.45), prezentacja ŚDM w Krakowie (godz. 17.15), duchowe przyjęcie Krzyża i Ikony ŚDM (godz. 17.30), posłanie przez biskupa płockiego Parafialnych Centrów ŚDM (godz. 17.45), koncert ewangelizacyjny Pawła Chustka (godz. 18.00). W spotkaniu weźmie udział delegacja młodzieży z każdego z 26 dekanatów wraz z dekanalnym duszpasterzem młodzieży.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook