Ekstremalna Droga Krzyżowa na Ślężę

(fot. Adam Dziura / CC-BY-SA-2.5)

Dziś rano na Ślężę dotarli pierwsi uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, którzy wczoraj po 20.00 wyruszyli spod wrocławskiego kościoła pw. św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim. Przeszli ok. 50 kilometrów.

 
Najstarszy z ok. 400 pątników miał 64 lata. Szli całą noc, rozważając mękę Pańską. Swoją decyzję o wyborze tego rodzaju modlitwy tłumaczyli tym, iż postanowili pójść za znaczeniem terminu "droga". - Ono wskazuje ruch, dążenie, przemieszczanie się. Dlatego postanowiliśmy przejść Drogę Krzyżową pieszo i nocą, by doświadczyć bólu i cierpienia, a przez to jeszcze bardziej spotęgować przeżycia o których mówią rozważania poszczególnych stacji - mówili.
 
Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w 2009 roku w Krakowie. Jej inicjatorem był ks. Jacek Stryczek. W tym roku przez Polskę przeszły 23 Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Trasa wrocławskiej, którą pątnicy szli po raz drugi, należy do bardziej wyczerpujących. Większość przyznawała, iż sporą trudność stanowił ostatni odcinek, który łączył się ze wspinaczką na górę Ślęża.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Janek www.operator-paramedyk.pl 23:56:15 | 2014-04-05
Mam nadzieję, że uczestnicy też mogli odczuć radość przemiany na EDK tak, jak ja: http://www.operator-paramedyk.pl/2014/03/31/krzyzyknadroge/ .

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook