Nigeria: spalono kolejny katolicki kościół

Radio Watykańskie
(fot. licornenoir/flickr.com)

Do kolejnego ataku na chrześcijan w Nigerii doszło w miejscowości Fatuna w departamencie Katsina na północy kraju. Grupa młodych fundamentalistów muzułmańskich podpaliła 31 marca tamtejszy kościół św. Rity.


Próbowali oni także wzniecić ogień w znajdującej się przy świątyni szkole. Miał być to odwet za rzekome znieważenie przez jedną z nauczycielek proroka Mahometa i jego matki. Podobną próbę podjęto już dzień wcześniej, ale sytuacja została wtedy opanowana przez policję.


Oskarżenie w sprawie znieważenia Mahometa zostało złożone w zeszłym tygodniu do odpowiednich organów na terenie miasta. Sprawę przekazano jednak do wyższej instancji. Wobec braku wyroku skazującego nauczycielkę, wśród radykalnych przywódców islamistów zaczęły pojawiać się głosy wzywające do samosądu. Stąd też młodzi muzułmanie zdecydowali się na atak.


Jak powiedział jeden ze świadków zajścia, policja po przybyciu na miejsce próbowała nie dopuścić do incydentu. Udało się ochronić szkołę od podpalenia; zdemolowano w niej jedynie kilka klas. Kościół jednak spłonął doszczętnie. Według podawanych przez lokalne media informacji, w całym wydarzeniu nikt nie został ranny.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: nigeria

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 22:37:54 | 2014-04-02
Będę się za Was modlić, bracia moi. Jest u Was strasznie, po prostu strasznie...:(

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?