Abp Gądecki - Ambasadorem Życia i Rodziny

(fot. Paterm / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)

Nowy przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki został uhonorowany tytułem Ambasadora Życia i Rodziny, przyznawanym przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. "To wyzwanie do dalszego zaangażowania się na rzecz promocji rodziny i fundamentalnej wartości jaką jest życie" - powiedział metropolita poznański odbierając tytuł.


Celem nadawania tytułu Ambasadora Życia i Rodziny jest uhonorowanie znanych i szanowanych osób publicznych, które swoją postawą życiową, przykładem osobistym, zaangażowaniem społecznym czy też deklaracjami publicznymi bronią uniwersalnej wartości życia ludzkiego i naturalnych praw rodziny.

 

- Tytuł Ambasadora Życia i Rodziny jest przyznawany osobom cieszącym się powszechnym szacunkiem i autorytetem np. księżom biskupom, księżom, naukowcom, ludziom mediów, artystom, sportowcom, nauczycielom, przedsiębiorcom, dziennikarzom itp. - wyjaśnia Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. - Osoby te, poprzez możliwość szerokiego oddziaływania społecznego mogą w znaczący sposób przyczyniać się do pożądanej zmiany postaw społecznych - dodaje Sapa.

 

Ostatnie dwa dni już na stałe wpisały się w kalendarz jako czas szczególnej promocji fundamentalnych wartości jakimi są życie i rodzina. W Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia wyróżnienie przyjęli: bp Stefan Cichy, ordynariusz diecezji lednickiej, biskup świdnicki Ignacy Dec oraz przewodniczące Episkopatu, metropolita poznański Stanisław Gądecki.

 

Wszyscy wyróżnieni przyznali, że tytuł Ambasadora życia i Rodziny to zaszczyt, ale i zobowiązanie. - Taki tytuł jest nie tylko honorem, ale przede wszystkim wyzwaniem do dalszego zaangażowania się na rzecz promocji rodziny i fundamentalnej wartości jaką jest życie" - powiedział abp Gądecki przyjmując wyróżnienie.

 

Przewodniczący KEP przypomniał stwierdzenie bł. Jana Pawła II z jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego, podstawową ludzką wspólnotą oraz że od tego, jaka jest rodzina, zależy kondycja narodu. "Życzył nam wszystkim i modlił się o to, by polska rodzina dawała życie, by była wierna świętemu prawu życia. Sądzę, że warto te słowa przypomnieć tuż przed kwietniową kanonizacją" - podkreślił metropolita poznański.

 

Tytuły Ambasadorów przyznają wspólnie Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Kapituły wojewódzkie tytułu Ambasadora Życia i Rodziny, które powoływane są przez Centrum. W ich skład wchodzą przedstawiciele komitetów organizujących Marsze dla Życia i Rodziny oraz inne wydarzenia o charakterze pro familia i pro life w miastach danego województwa.

 

Pierwsze tytuły Ambasadorów zostały wręczone podczas zeszłorocznego Kongresu Polskiej Rodziny m.in. abp. Henrykowi Hoserowi i red. Krzysztofowi Ziemcowi.

 

W najbliższą sobotę tytuł Ambasadora odbierze bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki. Odbędzie się to podczas Sympozjum "Dar Życia" w Skierniewicach.

 

Zdaniem Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodzin, przykład i wsparcie ambasadorów, udzielone inicjatywom prorodzinnym i "pro life", świadczy o sile i prestiżu takich działań oraz czyni społeczeństwo coraz bardziej wrażliwym na tę tematykę.

 

Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powstała aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia i rodziny. Powstała by pracować nad rozwiązaniami, które stworzą przyjazne warunki dla rodzin w wypełnieniu jej naturalnych funkcji, w myśl zasady: rodzina receptą na szczęście. Nasze doświadczenia oparte są o działania związane z takimi kampaniami jak: Wystawy "Wybierz Życie", obchodami Narodowy Dzień Życia czy Marszami dla Życia i Rodziny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan 08:09:17 | 2014-03-27
Tak przepięknie polecał się i oddawał abp Gądecki MB Częstochowskiej Królowej Polski w czasie Apelu Jasnogórskiego słowami Prymasa Wyszyńskiego. Mozna zobaczyc na portalu TV Trwam

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?