Skradziono relikwiarz z relikwiami ks. Popiełuszki

(fot. PolandMFA / Foter / CC BY-ND)

Wieluńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży pozłacanego relikwiarza z relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwiarz skradziono we wtorek z Kościoła Bożego Ciała w Wieluniu (Łódzkie).

 
Jak poinformował w środę PAP rzecznik wieluńskiej policji Waldemar Kozera, ustalono, że do kradzieży relikwiarza z kościoła przy ul. Augustiańskiej w Wieluniu doszło we wtorek między godz. 10 a 14. "Nieznany sprawca wszedł do kościoła, gdzie po zerwaniu kłódki zabezpieczającej gablotę skradł z niej pozłacany relikwiarz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki" - powiedział Kozera.
 
W komunikacie umieszczonym na stronie internetowej wieluńskiej parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia napisano: "relikwie te stanowią dla nas wielką wartość duchową, a wielu wiernych przybywało do naszego sanktuarium, aby modlić się o potrzebne łaski przez wstawiennictwo tego, który przypominał +zło dobrem zwyciężaj+". 
 
Zaapelowano także o wszelkie informacje dotyczące młodego mężczyzny w czarnej kurtce, który przebywał w kościele przy ołtarzu z relikwiami.
 
Wieluńscy policjanci zwracają się z prośbą do osób mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy tej kradzieży i odzyskania relikwiarza o kontakt pod numer tel. (43) 843 7277 lub nr alarmowy 997.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook