IX Marsz Świętości Życia. Przyłącz się!

Już po raz dziewiąty, w niedzielę 30 marca, ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia. Do udziału w tej demonstracji w obronie prawa do życia każdego człowieka, będącej też wyrazem radości z istnienia rodziny i dzieci, zachęcają obydwaj biskupi warszawscy - kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.


Marsz ruszy początkowo z dwóch kierunków - po Mszach świętych odbywających się o godz. 12.30 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela i katedrze św. Floriana na Pradze. Połączenie obydwu Marszy nastąpi o godz. 13.30 na Placu Zamkowym, skąd kwadrans później ich uczestnicy przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża.

 

W tym czasie pod Kolumną Zygmunta odbędzie się akcja "Pielucha dla malucha" - zbiórka pieluch, mleka i kosmetyków dziecięcych dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. W trakcie akcji odegrany zostanie także happening pro-life.

 

Po Marszu, ok. godz. 14.30 w Bazylice Świętego Krzyża zaplanowano koncert Joszko Brody z zespołem "Dzieci z Brodą".

 

Tegoroczny Marsz odbędzie się pod hasłem "On, Ona od poczęcia", które "podkreśla, że od samego początku jesteśmy konkretnymi ludźmi, z określoną płcią i kompletem genów. Istota w łonie matki nie jest bezosobową masą, tylko małym mężczyzną albo małą kobietą. Zwolennicy legalności aborcji głęboko się mylą mówiąc, że bronią praw kobiet, podczas gdy w rzeczywistości depczą prawa kobiet poczętych (i mężczyzn również)" - głosi idea Marszu.

 

Do udziału w Marszu Świętości Życia zachęcają kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.

 

Metropolita warszawski przypomniał, że tegoroczny Marsz odbywa się w przededniu kanonizacji Jana Pawła II, który - jak podkreśla kard. Nycz - "w swoim pontyfikacie bardzo dużo powiedział nam na temat świętości życia i tego największego cudu, który się dokonuje wtedy, gdy Pan Bóg z pomocą rodziców powołuje do życia nowego człowieka". Jak dodaje, Marsz Świętości Życia jest potrzebny, by przypominać sobie nawzajem, że życie jest święte od samego początku do naturalnego końca. - To jest największy argument za szacunkiem dla każdego poczętego życia - zauważa hierarcha.

 

- Kościół powszechny zapamięta Jana Pawła II jako tego, "który nie tylko budował nas świętością swojego życia, ale również był wielkim promotorem życia w ogóle, a zwłaszcza życia ludzkiego. Uczył nas szacunku dla życia, uczył nas jak życia bronić, bo jest ono darem Bożym, który otrzymaliśmy - podkreślił z kolei abp Henryk Hoser.

 

Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci. Jego organizatorzy odwołują się do zapisów Konstytucji RP, która głosi m.in., że "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia".

 

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca - w Święto Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice "Evangelium Vitae" z 1995 r, ogłoszonej właśnie 25 marca.

 

Więcej informacji na stronie www.marszprolife.net.pl

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?