Bill Gates: wiara w Boga ma sens

(fot. Kjetil Ree / Wikipedia Commons / CC BY)

Najbogatszy człowiek świat, Bill Gates ujawnił, że wraz z rodziną chodzi do kościoła katolickiego i że religijna moralność bardzo inspiruje jego działalność charytatywną. W wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone", który ukaże się z datą 27 marca, twórca Microsoftu podkreślił, że jego dzieci są wychowywane w duchu religijnym.


- Myślę, że wiara w Boga ma sens, ale nie wiem jakie konkretnie decyzje podejmujemy inaczej z tego powodu - wyznał Gates. Jednocześnie zgodził się z "takimi ludźmi jak Richard Dawkins, że ludzkość odczuwa potrzebę tworzenia mitów".

 

Zauważył, że "zanim naprawdę zaczęliśmy rozumieć choroby, pogodę i tego typu sprawy, szukaliśmy dla nich fałszywych wyjaśnień". - Obecnie nauka wypełniła tę sferę, choć nie całą, którą zwykle wypełniała religia. Ale tajemnica i piękno świata są powalająco wspaniałe i nie ma naukowego wyjaśnienia tego, jak to się stało. Mówienie, że było to spowodowane przez liczby losowe, wydaje się niemiłosiernym poglądem - zażartował 58-letni Gates.

 

Wyznanie Gates zaskakuje tym bardziej, że fundacja jego i jego żony wielokrotnie była krytykowana za wspieranie antykoncepcji. W 2012 roku żona założyciela Microsoftu ogłosiła, że ich fundacja przeznaczy w ciągu ośmiu lat 450 mln euro na poszukiwania nowych technik antykoncepcji, intensyfikację jej reklamy i upowszechnienie środków antykoncepcyjnych w krajach najuboższych, z afrykańskimi na czele.

 

Według najnowszej listy miliarderów "Forbesa", fortuna założyciela Microsoftu warta jest 76 mld dolarów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

T7HRR 14:49:42 | 2014-03-17
wiara w Boga ma sens, ale nie wiem jakie konkretnie decyzje podejmujemy inaczej z tego powodu
....
katolik niepraktykujący? ;-)

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szakal 14:45:35 | 2014-03-17
Proszę nie daść się zwieść.

http://www.pch24.pl/miliardy-na-zabijanie,21611,i.html

Melinda Gates – żona drugiego najbogatszego człowieka świata z roku 2013 – remedium na biedę upatruje w promowaniu pigułek antykoncepcyjnych.

W roku 2010 w kalifornijskim Long Beach szef Microsoftu stwierdził, że emisja CO2 musi zostać drastycznie zredukowana, a ponieważ, jego zdaniem, przeciętny człowiek „produkuje” rocznie około pięciu ton dwutlenku węgla, należy zmniejszyć liczebność populacji.

"Wiara bez uczynków jest martwa" Jk, 2, 13
-----------------------------------------------------------------
http://www.wzrostwiary.blogspot.com

Oceń 8 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook