Bielsko Biała: Rusza program "Rodzina +"

Darmowe bilety wstępu albo 50-procentowe zniżki w kinach, galeriach czy teatrach. Takie ulgi będą mieli posiadacze karty „Rodzina +”, która zacznie obowiązywać w Bielsku-Białej od jutra, 1 czerwca.

 

Program „Rodzina +” jest skierowany do rodzin wielodzietnych i zastępczych. Jest częścią „Miejskiego Programu Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną na lata 2010-2013”.

 

Jak wyjaśnia prezydent miasta Jacek Krywult, specjalną kartę otrzyma każdy członek rodziny, uprawnionej do takiej pomocy.

 

-- Program ma na celu poprzez system ulg zwiększenie dostępności do usług publicznych, dóbr kultury i imprez sportowych, odbywających się na terenie Bielska-Białej – wyjaśnia.

 

Zachęcając do korzystania z tego programu Krywult podkreśla, że wysiłek włożony w zapewnienie rodzinom godnych warunków do życia jest bezcenny.

 

- Wierzę, że program „Rodzina +” potraktujecie państwo nie tylko jako pomoc ze strony samorządu, ale przede wszystkim jako wyraz uznania dla waszych wychowawczych działań – dodaje urzędnik.

 

W realizację programu zaangażowane są na razie jednostki podległe gminie, w tym: Teatr Polski, Teatr Lalek „Banialuka”, Bielskie Centrum Kultury, Galeria Bielska BWA, Miejski Dom Kultury, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bielski Szkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej.

 

Wnioski o przyznanie karty „Rodzina +” można składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Karty będą ważne od 1 czerwca. Więcej szczegółów na temat programu można znaleźć na stronie www.rodzinaplus.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?