Belgia: przegłosowano eutanazję dla dzieci

Radio Watykańskie

Od dziś belgijskie dzieci, które chcą popełnić samobójstwo mogą liczyć na pomoc lekarzy. Wystarczy, że są nieuleczalnie chore, a ich choroba prowadzi do nieuniknionej śmierci w krótkim czasie.


Dziś wieczorem niższa izba parlamentu przegłosowała zdecydowaną większością głosów (86 za, 44 przeciw, 12 wstrzymało się od głosowania) eutanazję dla nieletnich.


Podobne prawo istnieje już w Holandii. Tam granicę wieku ustalono na 12 lat. W Belgii granica jest płynna. Mówi się jedynie o umiejętności rozeznania. Z pierwotnego projektu prawa usunięto cierpienia psychiczne jako wystarczający powód do eutanazji. Tym eutanazja nieletnich różnić się będzie od eutanazji dorosłych, która w tym kraju jest legalna od 2002 r. Według oficjalnych statystyk już 2 procent zgonów w Belgii to wynik eutanazji.


Nowe prawo stawia w trudnej sytuacji króla Belgii Filipa. Odwołuje się on do dziedzictwa swego wuja Baldwina, który przygotowywał go na następcę tronu. Król Baldwin w 1990 r. odmówił podpisania ustawy aborcyjnej i z tego względu zgodził się na dwudniowe złożenie z urzędu, ryzykując losami monarchii. Teraz przed podobną próbą staje król Filip.
 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: eutanazja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~król ma bronić życia 20:14:39 | 2014-02-16
Nowe prawo stawia w trudnej sytuacji króla Belgii Filipa. Odwołuje się on do dziedzictwa swego wuja Baldwina, który przygotowywał go na następcę tronu. Król Baldwin w 1990 r. odmówił podpisania ustawy aborcyjnej i z tego względu zgodził się na dwudniowe złożenie z urzędu, ryzykując losami monarchii.
Teraz przed podobną próbą staje król Filip.


straci tron ale zyska duszy zbawienie

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Witek 14:22:01 | 2014-02-16
Na pewno koszty leczenia chorych dzieci ulegną zmniejszeniu.

Jakze łatwo małemu dziecku zasugerować, aby podjęło decyzję o eutanazji - nie będzie cię już nic bolało, nie będziesz cierpiał jeśli powiesz, ze chcesz umrzeć. Jakie to proste.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ekumeniczny 10:26:46 | 2014-02-14
Trzeba koniecznie dalej radośnie dialogować. Może jakiś artykuł na deonie w tym temacie ?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~parafianin 09:25:08 | 2014-02-14
Imigranci zajma miejsce belgow i holendrow ,no i dobrze maja zdrowe rodziny i dzieci. Wpolsce bedzie podobnie przy takiej jakosci tz.duszpasterstwa kiedy ksiadz ma zawsze racje i wie najlepiej . Ludzie boja sie powiedziec co mysla bo proboszcz ich nazwie szumowinami tak jak to sie stalo z grupa rodzin ktore chcialy cos robic przy parafi w diecezji elblaskiej. Ks wikary ktory nam pomagal i sluzyl byl traktowany przez obywatela proboszcza zle az do oskarzenia o chorobe psychiczna -okazalo sie ze to nieprawda. No i jest fajnie czyli po staremu,wazeliniarze sa blisko reszta do skladki sluży...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~protestant 07:50:24 | 2014-02-14
Co stało się z katolicką Belgią? Co stało się z protestancką Szwecją? Co stało się z katolicką Hiszpanią i co stało się z protestancką Anglią? Co stało się z katolicką Francją? To nie jest kryzys katolicyzmu lub protestantyzmu. To kryzys chrześcijaństwa....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Hitler 07:42:07 | 2014-02-14
Świetna robota! Pozdrawiam belgijski parlament!

Jestem z WAS dumny!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ehh 00:48:37 | 2014-02-14
rośnie belgijskie społeczeństwo zdrowych morderców

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~msl 22:30:00 | 2014-02-13
Coś niesamowitego

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook