Kard. Dziwisz o kluczu do zrozumienia cierpienia

(fot. Wikimedia Commons)

"Żaden gest dobroci i czułości, żadna chwila poświęcona chorym nie pozostaną bez nagrody w niebie" - mówił kard. Stanisław Dziwisz w czasie Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikacb. Metropolita krakowski przewodniczył diecezjalnym obchodom XXII Światowego Dnia Chorego.

 

Kard. Dziwisz podczas Mszy św. z okazji XXII Światowego Dnia Chorego zaznaczył, że kluczem do odczytania ludzkich cierpień jest krzyż Chrystusa. Od śmierci Jezusa istnieje możliwość nadania sensu każdemu cierpieniu, dzięki czemu jest ono bardzo cenne. "Krzyż jaśnieje jako najpełniejsze objawienie miłości Boga do nas. Kto potrafi przyjąć go we własnym życiu, doświadcza, że cierpienie rozjaśnione światłem wiary staje się źródłem nadziei i zbawienia" - mówił metropolita krakowski w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Kard. Dziwisz wspomniał także objawienie Matki Bożej w Lourdes i cudowne uzdrowienia, które mają tam miejsce od ponad półtora wieku. "Chorzy wracają z Lourdes uzdrowieni na ciele, ale przede wszystkim olbrzymia rzesz pielgrzymów i chorych wraca do swoich domów uzdrowiona na duszy, umocniona wewnętrznie, gotowa nieść ciężar choroby czy kalectwa. I to jest wielki prawdziwy cud. Na ten cud liczymy także my - zebrani na Eucharystii" - przekonywał hierarcha.

Zwracając się do wszystkich opiekujących się osobami chorymi metropolita krakowski podkreślił, że "żaden gest dobroci i czułości, żadna chwila poświęcona chorym nie pozostaną bez nagrody w niebie".

Przed błogosławieństwem kard. Dziwisz zaapelował do wszystkich chorych, żeby modlili się za papieża Franciszka i cały Kościół - zwłaszcza za Kościół w Polsce, który często jest niesłusznie krytykowany. "Myślę, że możecie wyprosić łaskę nawrócenia dla tych, którzy nie widzą dobra, nie widzą Chrystusa obecnego w Kościele" - zakończył metropolita krakowski.

Kapłani koncelebrujący Eucharystię z okazji XXII Światowego Dnia Chorego udzielili zebranym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach sakramentu namaszczenia chorych.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Naiwny 19:50:44 | 2014-02-11
Dlaczego kardynał Dziwisz wszystkie prawa do drukowania książki JANA PAWŁA II oddaje w ręce wydawnictwa ZNAK, a nie św. Stanisława, które należy do Kościoła? Czy ktoś mi może wyjasnić tę dziwną zależność, która ZNAKOWI podarowuje 8 mln złoych dochodów??? Podobnie zrobił z Jezusem z Nazaretu autorstwa Benedykta XVI? Nie rozumiem tej DZIWNEJ ZALEŻNOŚCI hierarchy z Krakowa?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?