Filipińscy biskupi szkolą się z... Facebooka

(fot. Johan Larsson / flickr.com / CC BY)

Ponad 50 filipińskich biskupów wzięło udział w seminarium "Social Media 101" mającym na celu m.in. przygotowanie do efektywnego korzystania z portali społecznościowych.


Seminarium poprowadził Sean-Patrick Lovett, z Radia Watykańskiego, który specjalnie w tym celu przyleciał do Manili. Lovett, który jest wykładowcą na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i jest znany także z recytacji wierszy Jana Pawła II w języku angielskim, podkreślił w wywiadzie dla agencji AFP, że jest to pierwsze tego rodzaju seminarium, które prowadził dla biskupów i które uważa za "część strategii Kościoła, by być obecnym w nowym świecie mediów elektronicznych".

 

W wypowiedziach uczestników seminarium, z których niektórzy mają już ponad siedemdziesiąt lat i przedtem stronili od komputerów, wyrażono radość z odkrycia nowych środków komunikacji z wiernymi, zwłaszcza młodymi. "Średni wiek Filipińczyków to 23 lata i jeśli chcemy być z nimi w kontakcie, to musimy używać języka, jakiego oni używają. Ludzie młodzi są teraz nastawieni na czytanie krótkich i informacji a nie długich kazań". Jeden z biskupów pisze także, że "dzięki portalowi mogłem spotkać się na nowo z ludźmi, z którymi nie widziałem się już całe lata".

 

Dużą inspiracją dla filipińskich biskupów stanowi przykład papieża Franciszka, który kontaktuje się za pomocą Twittera z ok. 11 milionami ludzi. Także i arcybiskup Manilii, kard. Luis Tagle komunikuje się z ok. 450 000 ludźmi za pomocą Facebooka.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?