"Eurodeputowani! Aktywnie brońcie rodzinę!"

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego organizacje rodzin katolickich pragną lansować w kampanii kandydatów katolickich. Poinformował o tym dzisiaj w Wiedniu przewodniczący międzynarodowego stowarzyszenia rodzin katolickich FAFCE (Fédération des Associations Catholiques Familiales en Europe), Antoine Renard.


FAFCE, która przy Radzie Europy ma status organizacji pozarządowej, została założona w 1991 roku i reprezentuje 11 milionów rodzin w 16 krajach.

 

Jak poinformował Renard, na forum austriackiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (KFÖ), jego organizacja pragnie zamieścić na swojej stronie internetowej deklarację zobowiązującą do polityki nastawionej na rodzinę i będzie zabiegała o to, aby jak najwięcej kandydatów na eurodeputowanych taką deklarację podpisało.

 

Koncepcja "Family Mainstreaming" polega na tym, aby wszystkie środki prawne nastawione były przyjaźnie wobec dzieci i rodziny. Przewodniczący FAFCE zapewnił, że zrzeszone w niej organizacje będą się starały, aby "Family Mainstreaming" został przyjęty jako podstawowa zasada nowo wybranego Parlamentu Europejskiego i nowej Komisji Europejskiej. Przy tym w pierwszym rzędzie będą utrzymywały bliższe kontakty z posłami, którzy przyjmą deklarację.

 

Antoine Renard uważa, że taka inicjatywa może i powinna zostać wprowadzona do instytucji unijnych. Byłyby wtedy zabezpieczone fundamentalne prawa i wolności rodzin we wszystkich 28 krajach członkowskich. Dotyczy to m.in. prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci, a także wolności sumienia, wolności religijnej oraz prawa do życia w każdej jego fazie.

 

Wielkim wydarzeniem prorodzinnym ma być konferencja w Brukseli w dniach 12-15 maja br. z okazji przypadającego 15 maja jubileuszu 20. rocznicy Międzynarodowego Roku Rodziny.
 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?