Zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

O. Carlos Alberto Novoa de Agustini, mianowany na biskupa w grudniu ub.r. przez papieża Franciszka, zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej. Jest to 47-letni kapucyn, o. Carlos Alberto Novoa de Agustini, który miał być biskupem pomocniczym diecezji Lomas de Zamora.


Duchowny, wyświęcony na kapłana w 1996 r. przez kard. Jorge Bergoglio, "po dojrzałym rozeznaniu" poprosił papieża o dyspensę od nominacji i ją otrzymał. Poinformowano o tym na stronie diecezji, bez podania motywów jego decyzji.

 

Niezwykle rzadko zdarza się, by nominat zrezygnował przed przyjęciem sakry biskupiej - ostatnio w 2009 r. Mianowany przez Benedykta XVI biskupem pomocniczym diecezji Linz austriacki duchowny ks. Gerhard Wagner, po dwóch tygodniach poprosił papieża o dyspensę po tym, jak część duchowieństwa diecezji zbuntowała się przeciwko tej nominacji, oskarżając ks. Wagnera o konserwatyzm.

 

Swą rezygnację ogłosił on 15 lutego, zaś 2 marca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że Benedykt XVI dyspensował go od przyjęcia nominacji.

 

Tym razem w przypadku argentyńskiego biskupa nominata taka informacja nie została ogłoszona w Watykanie. Mianowany razem z nim biskupem pomocniczym w Lomas de Zamora ks. Jorge Vasquez przyjął sakrę biskupią 29 grudnia ub.r.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 21:58:38 | 2014-01-14
wywiad z  o. Carlosem

http://www.youtube.com/watch?v=sWzHtqyXFX8

...
A wziąłeś pod uwagę nieznajomość języka hiszpańskiego?...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~t 18:05:47 | 2014-01-14
wywiad z  o. Carlosem

http://www.youtube.com/watch?v=sWzHtqyXFX8

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?