Scena Papieska zaprasza na "Wigilijną podróż"

Na niezwykłą baśniową opowieść o Bożym Narodzeniu Lolka Wojtyły zatytułowaną "Wigilijna podróż" zaprasza Scena Papieska działająca przy Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Premiera spektaklu dla dzieci i całych rodzin odbędzie się 12 stycznia.

 

"Nie chciałem, żeby to były tradycyjne jasełka. Pokażemy m.in. misjonarzy, żeby ludzie pamiętali o tych, którzy są daleko" - mówi Leszek Pniaczek, scenarzysta i reżyser "Wigilijnej podróży". Gościem honorowym będzie mama Jana Pawła II - Emilia Wojtyłowa, która jako swoista przewodniczka oprowadzi widzów po bożonarodzeniowych tradycjach świata. Również rodzina Wojtyłów opowie o swoich wigilijnych zwyczajach.

Elżbieta Pniaczek dodaje, że oprócz poważnych prawd widzowie zobaczą wiele humorystycznych scenek. Na scenie pojawia się także kolędnicy. Leszek Pniaczek już teraz zaprasza do wspólnego kolędowania.

Przedstawienie dla dzieci i całych rodzin odbędzie się 12 stycznia o godz. 12.00 - godzinę wcześniej w Sanktuarium bł. Jana Pawła II sprawowana jest niedzielna Msza św. z udziałem dzieci. Organizatorzy zapraszają do sali widowiskowej w budynku Veritas (wejście od strony dzwonnicy) przy ul. Totus Tuus 30. Wstęp wolny.

Kolejnym przedstawieniem przygotowywanym przez Scenę Papieską będzie "Hiob" według dramatu Karola Wojtyły.

Scena Papieska to teatr funkcjonujący przy Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który ma odkrywać i upamiętniać myśl i twórczość papieża Polaka, tuż przed jego kanonizacją i w oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook