Dialog "filiżanki kawy" i życzenia na Święta

Radio Watykańskie
(fot. Dennis' Photography1 / flickr.com)

Okres Bożego Narodzenia to w Ziemi Świętej czas wytężonej pracy, ale też radosnego dialogu ekumenicznego. Realizuje się on przede wszystkim w codziennym życiu. Wielu nazywa to "ekumenizmem filiżanki kawy".

 

Jest tam podejmowanych jest wiele takich inicjatyw. Jedna z nich to wymiana bożonarodzeniowych życzeń.

 

W klasztorze Najświętszego Zbawiciela w Jerozolimie, siedzibie franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej, bracia mniejsi podejmowali przedstawicieli Kościołów wschodnich, którzy przybyli, by złożyć życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i wspólnie cieszyć się radością z przyjścia Jezusa. Obecni byli przedstawiciele Kościołów: greckoprawosławnego, ormiańskiego, koptyjskiego i syryjskiego. Przybyli również nuncjusz apostolski w Izraelu abp Giuseppe Lazzarotto i łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal. W rozmowach dominowała troska o bliskowschodnich chrześcijan, którzy mieszkają na terenach objętych konfliktami zbrojnymi. W życzeniach powracała jednak nadzieja na pokojowe rozwiązanie konfliktów, jakie obecnie trwają na całym świecie, a szczególnie na Bliskim Wschodzie.

 

Dziś Kościół obchodzi święto męczeńskich Młodzianków, którzy oddali swe życie za Jezusa. W grotach, które przylegają do Groty Narodzenia w Betlejem, została odprawiona Msza w intencji dzieci.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook