"Gender to imię współczesnego Heroda"

Stańcie razem w obronie rodziny przed współczesnym "Herodem", który nosi imię ideologii gender - napisał w liście pasterskim o rodzinie bp Kazimierz Ryczan. Jego przesłanie zostanie odczytane w kościołach diecezji kieleckiej 29 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny.


"W oktawę Bożego Narodzenia, w święto Najświętszej Rodziny klękam na progu betlejemskiej groty i adoruję Boga, który obdarzył nas rodziną" - czytamy w liście biskupa kieleckiego na temat zagrożeń współczesnej rodziny, wśród których, jego zdaniem, na plan pierwszy wysuwa się ideologia gender. Autor wyjaśnia stanowisko Kościoła wobec tego zjawiska.

 

Pisze również o rodzinie jako darze Boga, o nauczaniu Jezusa na temat rodziny oraz o roli przygotowania do sakramentu małżeństwa. Przypomniał słowa Ewangelii, ukazujące zagrożenia, czyhające na Świętą Rodzinę i "przesłanie" Józefa zabierającego Rodzinę do Egiptu, ważne także dzisiaj: obowiązek obrony dzieci i żony.

 

- Kto będzie bronił życia, gdy kobiety jednoczą się w organizacje feministyczne, by wyzwolić się z macierzyństwa, by mieć swobodę usuwania ciąży? - pyta bp Ryczan i apeluje: - Ojcowie! Stańcie w jednym szeregu, by bronić rodziny. Ojcowie wszystkich rodzin sakramentalnych i bez sakramentu! Stańcie razem w obronie rodziny przed współczesnym «Herodem», który nosi na imię ideologia gender.

 

Bp Ryczan skomentował również krytyczny stosunek mediów do stanowiska Kościoła wobec gender i rodziny: - Gazety piszą, dziennikarze w telewizji przekonują, że ludzie Kościoła są przewrażliwieni. Arcybiskup Michalik na niczym się nie zna. Arcybiskup Hoser z Warszawy nie potrafi rządzić diecezją. A w ogóle, biskupi i księża to pedofile i niedouczeni. Genderyzm przecież jest studium nad płcią, nad równością mężczyzn i kobiet (…). W odpowiedzi na te zarzuty autor napisał: "Nie wolno okłamywać społeczeństwa. Kościół ma obowiązek odsłaniać kłamstwo, obłudę, złe intencje teorii sprzecznej ze zdrowym rozsądkiem, niszczącą wartości leżące u podstaw kultury Europy, chęć zbudowania nowego ładu na fundamencie płci".

 

Przytoczył także fragmenty adwentowego Listu Biskupów Słowacji, którzy m.in. napisali: - Oni chcą nas przekonać, że nikt z nas nie jest z natury mężczyzną i kobietą, chcą odebrać mężczyźnie prawo do tożsamości mężczyzny, kobiecie prawo do tożsamości kobiety i rodzinie prawo do tożsamości rodziny (…) Na równi z małżeństwem chcą narzucić związek dwóch mężczyzn albo dwóch kobiet (…).

 

Biskup kielecki przestrzegł, że nie jest to już "papierowa teoria", gdyż "nasze władze oświatowe zaczynają wprowadzać teorię w życie". Poda przykład przedszkola na Śląsku czy stanowisko dziennikarki "Gazety Wyborczej" Ewy Siedleckiej, która pisze, że rodzice nie mają "prawnego i moralnego monopolu na kształtowanie światopoglądu dziecka oraz dramatyczne okoliczności wykładu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu pt. "Czy gender to dewastacja człowieka i rodziny", gdy wkroczyli feministki i genderyści.

 

Ideologię gender biskup kielecki porównuje z Herodem i apeluje: - Rodzice! Brońcie dzieci przed okrutnym współczesnym «Herodem». Macie do tego prawo! Kto daje dzieciom jeść? Partia? Koalicja? Kto kupuje ubrania? Ministerstwo? Kto kupuje książki, pomoce naukowe? Dziennikarze, lobbyści? Kto płaci w Polsce podatki? Czy niewierzący obywatele? Kto jest pracodawcą w szkole podstawowej, w gimnazjach, liceach? Czy nie wójtowie, burmistrzowie, prezydenci? Czy nie są ojcami i matkami? Naśladujcie św. Józefa. Gdy obronicie rodzinę, obronicie Ojczyznę, obronicie Betlejem, gdzie narodził się Bóg-Człowiek.

 

Bp Ryczan zachęcił także do udziału w wyborach i zagłosowania "na ludzi, którzy kochają dzieci, rodzinę, Ojczyznę, Boga". - Nie patrz na partię. Głosuj na ludzi. Jeszcze masz takie prawo. Ze św. Józefem nie przegramy walki o rodzinę - zaapelował hierarcha.

 

Przypomniał także, że rodzina jest darem Boga, a "mały Jezus potwierdził odwieczny dar Boga Ojca, że nie ma wspanialszej wspólnoty dojrzewania w miłości, jak w rodzinie". - W rodzinie poświęcenie nie jest ofiarą, ale darem siebie, w rodzinie dziecko nie jest ciężarem, ale błogosławieństwem, w rodzinie trudności materialne są umartwieniem i nie dotykają uczciwości, w rodzinie przeciwności sprawdzają miłość, hartują ją, ale nie niszczą, w rodzinie modlitwa jest budulcem miłości, ona rodzi więzy wspólnoty. Biskup podkreślił, że przykazania Boże stoją na straży trwałości rodziny oraz że Jezus wynosi do rangi sakramentu małżeństwo zawierane między kobietą i mężczyzną.

 

Na zakończenie biskup kielecki wspomniał także, że przygotowanie do małżeństwa jest sprawą pierwszorzędnej wagi, co reguluje m.in. Katechizm Kościoła Katolickiego. "Czy decyzja związku na całe życie nie wymaga poważnego przygotowania, rozmowy, formacji, dyskusji, modlitwy? Przecież życia małżeńskiego nie nauczą seriale, gdzie rozwód, zdrada są zwykłą przygodą. Miłości nie nauczą komputerowe strony pokazujące intymne sprawy. To jest patologiczna pornografia. Miłości i życia nie nauczą broszurki o sztuce kochania. Seks nie wyczerpuje powołania małżeńskiego. Nie usprawiedliwiajmy dzieci i wnuków brakiem czasu na przygotowanie do małżeństwa" - zaapelował autor listu pasterskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (19)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Starsza pani 08:53:21 | 2013-12-27
Do gdila
Ty masz coś z głową. Poznaję wariatów po chamskich kawałach i wulgarnych słowach.
Jeżeli masz obrażać ludzi, to lepiej ,żebyś nigdy nic nie napisał. Wykazałeś w tych tekstach "całą swoją mądrość"

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~krzysztofwr 08:20:46 | 2013-12-27
Moim zdaniem fatalny tekst. Przeciwstawienie   mężczyzno kontra  kobiety to właśnie istota iideologii gender. To nie tylko ojcowie maja bronić rodziny przeciwko gender ale w równej mierze i matki

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Gdil 21:13:57 | 2013-12-26
Przychodzi ateistka do masarni:
- Poproszę kawałek wątroby
- Organiczną czy z gmo?
- Nie ma znaczenia, jutro oddaje na nią mocz w katedrze w Paryżu

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~on 21:13:38 | 2013-12-26
Polskie dzieci mają gile w nosie.
A gdzie je mają dominikańskie?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ggil 21:07:00 | 2013-12-26
Przed mszą przychodzi ministrant do apteki:
- Dzień dobry, jest wazelina?
- Tak, proszę została ostatnia tubka.
- Uff, normalnie dupę mi pani uratowała.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jozue 20:32:19 | 2013-12-26
Szacun dla bispkupów!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~AP 19:51:17 | 2013-12-26
Czarne watykańskie ścierwa...

...

Gratulacje dla Biskupów! Trafili w samo sedno i stąd atak. Przy tej okazji mamy także możliwość zobaczyć słynną oświeceniową tolerancję i miłość w akcji. Rzecz jasna tę prawdziwą, a nie ukrywaną na co dzień za lukrem medialnej propagadny o równości i miłości.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Sabina 19:33:23 | 2013-12-26
tu najbardziej poszczekuja Marcudi i Pluto wow wow wow grr..... a jakie zebiska wystaja im z pyska, az slina pryska  LOL

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marcudi 19:11:37 | 2013-12-26
Jak gender to Herod, to kim są Hoser, Ryczan, Mchalik? To takie współczesne święte inkwizytorki? Inkwizytorki, bo nie inkwizytorzy. Nie mają już realnej władzy wykonwczej. Mogą się tylko poprzebierać w purpurowe kiecki z koronkami i poszczekiwać jak przydrożne kundle. I tym są tak naprawdę - poszczkującymi pieskami, potrafiącymi tylko jazgotać stojąc w miejscu. A jak się kundle naszczekają - to wracają do swojej budy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pluton 18:39:14 | 2013-12-26
Czarne watykańskie ścierwa czują, że im się pali grunt pod nogami to wykonują manewr polegający na odwróceniu uwagi społeczeństwa od prawdy o kościele - pedofilii, konkubinatach, homoseksualiźmie kleru, chciwości i wyudzaniu pieniędzy od Państwa. Na szczęście już tylko coraz mnie liczna katolicka ciemnota daje się nabrać na kośceln kłamstwa.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?